українські компанії починають активно інвестувати у сонячні електростанції 2

Б/У сонячні панелі: чи є сенс купувати?

У країнах Європи та інших розвинених країнах вже досить давно розвинений ринок сонячних панелей. Тому власники електростанцій постійно оновлюють свої сонячні панелі, щоб досягти максимум генерації при найменших витратах, замінюючи старі сонячні панелі на більш досконалі. А в свою чергу зняті з експлуатації сонячні панелі йдуть на продаж новим власникам.

Наприклад, У Німеччині більше 10 років діє інтернет-ресурс SecondSol.de, на якому можна зареєструватись та продати як б/у, так і нові сонячні панелі, а також інші компоненти до них та все що необхідно для власної електростанції. В Україні цей ринок тільки починає розвиватися.

Чи будуть б/у сонячні панелі працювати взагалі?

Так, дійсно сонячні панелі з роками втрачають свою потужність. Але при гарантованому терміні роботи до 20-40 років, сонячна панель, яка для прикладу, пропрацювала умовних 10 років, ще може комусь послужити. Особливо враховуючи, що середня деградація потужності становить лише 0,5% на рік та напряму залежить від типу самої сонячної панелі.

Залежність рівня деградації в рік залежно від типу панелі

Тип сонячної панелі Річна деградація потужності
Монокристалічні (mono-Si) 0,36%
Полікристалічні (poly-Si) 0,64%
Аморфні (a-Si) 0,87%
Телурид кадмію (CdTe) 0,4%
Селенід мідь-індій-галій (CIGS) 0,96%

Очевидно, що кращим вибором серед б/у панелей є монокристалічні сонячні панелі. Їх особливість у низькому показнику деградації і досить доступній ціні. Також варто звернути увагу і на телурид кадмієві сонячні панелі. В них низький показник річної деградації і порівняно невелика ціна доповнена деякими особливостями: такі панелі краще працюють в похмурі дні, при частковій затемненості, а також краще працюють по всьому спектру випромінювання.

На що варто звернути уваги при покупці б/у сонячних панелей?

Показники сформовані в таблиці є типовими. Тобто не кожна монокристалічна сонячна панель буде мати показник річної деградації потужності 0,36% на рік. Цей показник залежить від багатьох факторів:

  • Який виробник;
  • Яка модель та які технології використовувались;
  • Яка була робота в частковій затемненості і несприятливих умовах;
  • Як зберігалась і доглядалась під час роботи.

Фактично при ідеальному варіанті, сонячну панель, яка пропрацювала 10 років втратить лише 2-3% своєї потужності. Хоча при неналежній експлуатації та догляді попереднім власником можливі варіанти, що сонячна панель в сонячний день показуватиме тільки 50% від заявленої потужності, хоча є відносно новою.

Спеціалісти Solar System наголошують! При продажі б/у сонячних панелей ніхто не дає гарантії на них і у випадку їх несправностей, ви не зможете їх замінити по гарантії або відремонтувати в сервісному центрі за рахунок виробника.

Шахрайство на ринку б/у сонячних панелей

Неправильна експлуатація сонячних панелей безпосередньо впливає на їхні технічні характеристики в майбутньому. Сильні температурні коливання, часткове затінення і інші чинники прискорюють деградацію кристалічних, а також тонко плівкових аморфних панелей. Знайти таку «вбиті» сонячні панелі на ринку є досить легко.

Тому, якщо вирішили придбати б/у сонячні панелі необхідно бути дуже уважними і завжди запитувати продавця:

  • Яка реальна потужність отримана на початку експлуатації?
  • Яка реальна потужність отримана при знятті з експлуатації?
  • Які були умови експлуатації?
  • Який рік виготовлення, виробник і артикул?

Взагалі ідеально коли ви купуєте сонячні панелі, які ще не демонтовані і є можливість приїхати і перевірити їх у роботі. Так ви отримуєте хоч якусь гарантію і будете впевнені у своїй покупці. Варто пам’ятати, що на ринку сонячних панелей присутні шахраї і недобросовісні продавці, які в рази завищують реальні показники потужності.

сонячна панель1

Чи є сенс купувати б/у сонячні панелі?

Якщо поглянути на ринок сонячної енергетики, то цілком зрозуміло. Що вся «сонячна» техніка постійно оновлюється. З кожним роком з’являються все нові технології, збільшується показники потужності, падає рівень деградації, з’являються новий функціонал, зростає стійкість до затінення, погодних умов, ударам. Всі ці оновлення серйозно впливають на ринок конкуренції між компаніями виробниками. Якщо поглянути на цінову політику обладнання для сонячних станцій, то протягом 10 років ціни на ці товари стали набагато доступніші для населення, тому багато власників сонячних станцій не готові просто витрачати гроші на кота у мішку, купуючи б/у сонячні панелі з невідомими показниками продуктивності, якщо за приблизно такі ж гроші можна придбати нові з гарантією та з більшим функціоналом.

сонячна панель2

Де придбати б/у сонячні панелі в Україні

В Україні зараз б/у ринок сонячних панелей та обладнання для сонячних станцій не дуже розвинений. Досі немає окремих платформ та сайтів де власники сонячних станцій та інсталятори могли б без проблем знайти покупця або продавця, якому можна довіряти. Сьогодні більшість ринку б/у товарів припадає на дошки оголошень та соцмережі, де немає відповідної авторизації, модерації та відсіювання шахраїв та недобросовісних продавців. Тому, при здійсненні таких покупок необхідно бути вкрай обережними.

Замовити в Україну б/у сонячні панелі із іноземних платформ теж можливо, але тут необхідно врахувати мито і доставку, які загалом можуть перевищити вартість нових сонячних панелей. Особливо враховуючи, що різниця між новою і б/у сонячною панеллю є досить не значною і становить всього 10-30% різниці.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію відносно сонячних панелей у спеціалістів Solar System, а також отримати пропозицію та індивідуальний безкоштовний проект своєї сонячної станції звертайтесь за телефонами:

+38 068 704 41 15

+38 067 363 02 77

Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню