1234

Страхування сонячної електростанції: які умови?

 

Чи потрібно страхувати сонячну електростанцію? Це одне із ключових питань, яке задають домовласники на етапі запуску роботи сонячної електростанції. Насамперед, необхідно вивчити пропозиції на українському страховому ринку та які страхові пропозиції компанії готові запропонувати для власників сонячних станцій. В свою чергу необхідно розуміти, що страхування це в першу чергу гарантія власника сонячної станції у відшкодуванні коштів при пошкодженні сонячної станції у зв’язку із стихійним лихом: урагани, повені, буревії. Це важливо, тому що звичайна злива із градом шкоди для сонячної станції наврядче нанесе. Так як виробники сонячних панелей зараз дуже серйозно підходять до питання ударостійкості обладнання. Стосовно проблем до технічних характеристик роботи станції необхідно звертатись до свого інсталятора, який здійснював монтаж сонячної станції.

Для прикладу компанія «Solar System» надає відповідну гарантію на роботу обладнання для сонячної станції та на її монтаж. Що зрештою гарантує безперебійну роботу сонячної станції та отримання стабільного на ній прибутку по умовам Зеленого тарифу на довгі роки.

Що ж відноситься до страхових випадків, що передбачають виплату за нанесення шкоди?

Це в першу чергу ті випадки та ситуації, які не можуть ніяким чином залежати від власника сонячної станції та компанії-інсталятора:

  • Протиправні дії третіх осіб (вандалізм, підпал, погром, крадіжка, розбій, грабіж)
  • Збитки, які заподіяні транспортом (авто, рейковий засіб, літальний апарат)
  • Пошкодження вогнем, підпал, коротке замикання, вибух, удар блискавки;
  • Затоплення в результаті прориву протипожежної, опалювальної, каналізаційної або водопровідної системи;
  • Руйнування під час природного лиха (зливи, смерч, шквали, ураган, бурі, град, повінь).

Які страхові компанії і на яких умовах страхують сонячні електростанції?

Більшість страхових компаній здійснюють страхування сонячних електростанцій на умовах страхування нерухомого майна, але з’являються на ринку спеціальні програми страхування для фізичних осіб, які передбачають страхування всього обладнання до сонячних електростанцій, що знаходиться на території приватного домогосподарства. За бажанням клієнта дія договору може поширюватися і на будинок.

Для прикладу розглянемо пропозицію компанії «Універсальна», яка діє спеціально для власників домашніх наземних і дахових сонячних станцій. Її дія поширюється на об’єкти потужністю до 30 кВт. Відшкодування, окрім стандартних ризиків, надається у випадках пошкодження обладнання через сильного налипання снігу, ожеледі, тиску снігового покриву, провалу земної поверхні, падіння дерев або інших сторонніх предметів. Страхова компанія готова відшкодувати суму пошкодженого майна сонячної станції на суму понад 2500 гривень. В середньому страховий платіж складає 3500 гривень при гарантії повернення 50 % від страхової суми вартості сонячних панелей, 40 % на мережевий інвертор та 10 % на системи кріплення.

Також варто зазначити, що умови та вартість послуг страхування на ринку постійно змінюються, щоб порівняти вартість послуг основних страхових компаній України та переглянути їх рейтинг можна на сервісах – Polis.ua, Hotline або звернувшись до страхових брокерів.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію, що необхідно при встановленні сонячної станції, яка забезпечуватиме власні потреби в електроенергії та зароблятиме додаткові гроші звертайтесь до спеціалістів Solar System за телефонами:

+38 068 704 41 15

+38 067 363 02 77

Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню