IMG 2457

ЯК ОБРАТИ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ У 2023? ТОП-4 ВІД “СОНЯЧНІ СИСТЕМИ”

На вулиці сонячно – час ідеальної сонячної генерації. Тож у цій статті поговоримо про актуальне – як обрати сонячні панелі, яка різниця між різними брендами та поділимось нашим власним рейтингом.

Почнемо з наших рекомендацій. Цей рейтинг сформований нашою командою, спираючись на досвід користування наших клієнтів за останні декілька років:

  1. Jinko Solar Tiger NOE N-TYPE – 425 Вт
  2. Longi Solar N-TYPE – 580 Вт
  3. Ja Solar – 550 Вт
  4. Longi Solar – 555 Вт

Отож, якщо ви дочитали до цього моменту, ми більш детально розповімо, за якими саме критеріями обирати сонячні панелі.

На ринку зараз існує понад 2000 виробників сонячних панелей. 

Як обрати із цього всього різноманіття? Детальніше дослідимо три сторони цього вибору: ПОКУПЕЦЬ, ВИРОБНИК, ІНСТАЛЯТОР

ПОКУПЕЦЬ. ПОРАДИ ПРИ ВИБОРІ ПАНЕЛЕЙ

СПІВВІДНОШЕННЯ ЦІНИ ТА ЯКОСТІ

Як ми обираємо будь-який товар у магазині? Зазвичай дивимось на співвідношення ціни та якості. Якщо ми досліджуємо це питання на прикладі сонячних панелей, варто звернутися до двох ключових ознак, – це рейтинг TIER-1 від Bloomberg за конкретний період (2023 рік) та лабораторне тестування надійності сонячних панелей PVEL.

Виходячи з цього ми можемо виділити декілька основних лідерів ринку, які доступні в Україні. Це Ja Solar, Jinko Solar, Longi Solar, Trina Solar, Canadian Solar, Risen Energy, SunPower та ін.

ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ

Сонячні панелі – це сучасний технічний виріб, який постійно вдосконалюється. Щороку ми спостерігаємо за появою нових технологій на ринку.

Найбільш перспективна на нашу думку із них, технологія N-TYPE, яка ще минулого року була лише представлена на виставках, а вже зараз серійно використовується у виробництві майже всіх найвідоміших брендів сонячних панелей. Обираючи панелі у 2023 році, варто звертати увагу саме на цей тип фотомодулів.

ПРОДУКТИВНІСТЬ.

Хочеться згадати про показник, який часто проходить повз покупців, але відіграє важливу роль в безпосередній генерації електроенергії сонячними панелями, – коефіцієнт корисної дії (ККД).

Саме ККД може стати маркером-індикатором якості виробництва панелей. Тут показник може варіюватися від 18% до 24% (у дуже якісних виробництв). 

При покупці панелей ми радимо орієнтуватися на показник ККД 20-23%. Це середньоринковий показник продуктивності. А переплата за панелі з ККД – 24% може стати не рентабельною.

ГАРАНТІЯ

Який термін експлуатації панелей та який відсоток їх деградації?

Наразі виробники залишають за собою гарантійні зобов’язання строком 12 років на виріб та до 25 років на лінійну вихідну потужність з деградацією до 1% в рік.

ВИРОБНИК. МАСОВИЙ ПРОДУКТ І ЛЕГКЕ ТРАНСПОРТУВАННЯ

Виробники щороку збільшують потужність панелей, а відповідно збільшується і їх розмір. Причиною цього є дешевше виробництво та менші витрати на транспортування. 

Оскільки на ринку ще не існує загальноприйнятого стандарту розміру панелей, то цей постійний пошук балансу досі відбувається, а розмір панелей коливається в межах 1,7-2,5 м довжини та 1,1-1,5 м ширини. 

ІНСТАЛЯТОР. ВЕЛИКІ ЧИ МАЛІ ПАНЕЛІ?

Якщо подивитися на цей вибір з точки зору нас, як інсталяційної команди, то наш вибір очевидний. Нам подобається працювати з сонячними панелями потужністю приблизно 400-450 Вт. Чому так? Вони мають комфортні розміри та з ними зручно працювати на дахових проєктах.

Проте, панелі потужністю 450-650 Вт краще підходять для встановлення на великих площах та наземних конструкціях. Ними можна швидко змонтувати необхідну площу генерації, затративши менше ресурсів на виконання поставленого інженерного завдання.

Панелі меншого розміру та потужністю 300-400 Вт, це вирішення для тих технічних завдань, де встановлення більших, повнорозмірних панелей, неможливе або не раціональне.

Сонячна електростанція – комплексний продукт, який не обмежений лише вибором панелей. Купувати та встановлювати обладнання самостійно чи довіритися професійним інженерним компаніям? Це те запитання, на яке варто дати собі відповідь ще на етапі планування будівництва СЕС. 

Звертайтесь до Інженерної компанії “Сонячні системи”, ми допоможемо вам не тільки підібрати все необхідне обладнання для будівництва сонячної електростанції, а й надамо готове рішення, котре зекономить ваш час та кошти: 

  • Проведення енергетичного аудиту підприємства.
  • Розробка детального дизайн-проєкту з візуалізацією конструкцій під сонячні панелі та розташуванням інверторів.
  • Доставка обладнання для будівництва сонячної станції.
  • Проведення інсталяційного комплексу будівельних, монтажних та електротехнічних робіт.
  • Налаштування програм онлайн моніторингу СЕС.
  • Проведення профілактичного сервісного обслуговування сонячної електростанції впродовж 2 років після її встановлення.

Інженерна компанія “Сонячні системи” –  ми допоможемо вам під’єднатися до енергетичного майбутнього!

Залишилися запитання, звертайтесь за номером +380 (68) 704-41-15

 

Меню