Надійність та довговічність сонячних панелей

Надійність та довговічність сонячних панелей

Найдорожчим та найголовнішим елементом сонячної електростанції є – сонячні панелі. Правильний їх вибір визначає ефективність, довговічність, надійність функціонування сонячної станції.

Сотні виробників фотомодулів, в рекламних буклетах стверджують, що їхні панелі  гарантовано відпрацюють 25 років, щороку будуть втрачати від 1 до 2 % продуктивності і протягом всього періоду експлуатації вони витримають всі погодні негаразди.

В статті ми розглянемо:

– основні підходи до тестування сонячних панелей

– рекомендації, в частині підбору якісних та продуктивних сонячних панелей, при покупці їх в Україні.

Стандарти тестування сонячних панелей від виробника та спеціалізованих лабораторних центрів.

Узагальнимо є два види тестувань:

 • Від виробника
 • Від незалежних дослідних центрів

Компанії ТОП рівня, або компанії які входять до рейтингу Tier 1,  в умовах власних дослідних центрів, здійснюють розробку створення та покращенням технічних та експлуатаційних характеристик  фотомодулів. Стандартом проведення заводських тестувань кожної сонячної панелі, для таких брендів як Risen Solar, Trina Solar, Jinko, JaSolar, SunPower, є подвійний тест кожного виробу з присвоєнням унікального VIN коду. Всі результати тестувань доступні у форматі супровідного листа до партії, а також на спеціальних інтернет ресурсах, де за запитом можна отримати всі робочі параметри сонячної панелі.

TESTY SONYACHNYH PANELEJ

Незалежні дослідні центри по тестуванню сонячних батарей

Для кращого розуміння необхідності функціонування незалежних лабораторних центрів уявімо туку ситуацію: Ви інвестор, який планує збудувати мегаватну сонячну елетростанцію або навіть декілька.  Для Вас зрозумілі всі економічні показники дохідності та окупності проекту і на етапі вибору постачальника Вам необхідно визначитись з генеральним постачальником сонячних панелей. На перший план виходить питання якісності продукції, довговічності, можливості виробника вчасно поставити весь необхідний об’єм замовлення.

Одними з найавторитетніших світових лабораторних центрів вважаються незалежні організації PVEL та DNV-GL. Результати цих організацій приймаються всіма виробниками у всьому світі. Що ж це за організації?

DNV-GL – це найбільша міжнародна сертифікаційна організація і технічний консультант у сфері відновлюваної енергетики.

PVEL – це лабораторія по тестуванню надійності сонячного обладнання.

Разом ці дві компанії проводять спільні випробування сонячних панелей на довговічність та надійність і перевіряють їхній процес деградації.

Випробування панелей проходить в 4 етапи:

 • Тест на зміну температурного режиму.
 • Випробування на вологе тепло
 • Динамічне та механічне навантаження
 • Потенційно – індукована деградація.

Сертифікати якості, надійності та довговічності отримують лише виробники якісних панелей, які пройшли всі випробування. Особливість тестування – на тест беруться панелі від виробників, які самі дали згоду на лабораторні дослідження.

Ось рейтинг компаній-виробників сонячних панелей, які пройшли випробування PVEL та DNV-GL, станом на середину 2020 року:

 1. Jinko Solar
 2. Trina Solar
 3. Q CELLS
 4. Ja Solar
 5. REC Solar
 6. GCL
 7. Longi Solar
 8. Phono Solar
 9. Sun Tech
 10. Adani

3 kvartal 2020

РЕЙТИНГ КОМПАНІЙ СТАНОМ НА 3 КВАРТАЛ 2020 РОКУ

Тестування фотомодулів для Сполучених Штатів Америки та Європи

Перевіркою технічних характеристик сонячних панелей, що в майбутньому будуть продаватися на ринку США займається каліфорнійське агентства California Energy Commission (до речі в 2020 центр відзначає річницю в 45 років з моменту заснування). У Європі також проводяться незалежні тестування сонячних панелей. Найвідоміша лабораторія – TUV – також має базу даних сонячних панелей різних виробників. З такої бази ви можете отримати дані незалежних вимірювань, а не тільки заявлені виробниками параметри.

Корсне відео

Як обрати якісні та довговічні сонячні панелі панелі, для власної сонячної електростанції?

 1. Оскільки будівництво сонячної електростанції це гра в довгу (реальний термін окупності проектів становить 4 – 5 років) то не слід економити на дешевих, не якісних сонячних панелях. Слід обирати якісні, надійні та сертифіковані, які будуть працювати зазначений термін і більше.
 2. Купуйте сонячні панелей у надійного, перевіреного постачальника, з досвідом будівництва сонячних електростанцій
 3. Обирайте панелі з ТОП 30 світових виробників, які пройшли належну сертифікацію та перевірку.
 4. Найкраща рекомендація по вибору моделі сонячної панелі – реалізований проект з підтвердженими показниками, в умовах конкретного регіону України.
 5. Продивляйтесь актуальні позиції на ринку – технологічні новації в сонячній енергетиці відбуваються на гіпер швидкості. Ще у 2018 році стандартною вважалась сонячна панель потужністю 280 Ват, а вже під кінець 2020 потужність ФЕМ в стандартному корпус 1000 на 1700 мм становить близько 400 Ват
 6. ПРИДБАЙТЕ ГОТОВЕ РІШЕННЯ А НЕ КОПЛЕКТУЮЧІ.

Вибір сонячних панелей повинен розглядатися в комплексі будівництва сонячної станції, за наступним алгоритмом: проект – підбір обладнання – монтаж – налаштування – сервіс

Компанія Solar System допоможе зробити правильний вибір обладнання, а також спроектує і прорахує будівництво вашої сонячної станції.

068-704-41-15

Меню