СЕС під Зелений тариф максимальної потужності Тернопільська область

Хактеристика об’єкта:

приватний будинок

Дата реалізації проекту:

березень 2019 року

Місце розташування:

м.Кременець Тернопільська область

Опис проекту:

Серцем роботи кожної  сонячної електростанції  є головний перетворюючий пристрій – ІНВЕРТОР. Від правильності вибору моделі, відповідності його технічний характеристики до умов конкретного проекту буде залежати на скільки ефективно буде працювати  сонячна електростанція і як наслідок загальний фінансовий результат окупності  СЕС під Зелений тариф.  Нашу розширену статтю з рекомендаціями вибору інвертора можна прочитати за посиланням.

Узагальнене правило, можна сформулювати наступним чином  – інвертор повинен підбиратися у відповідності до технічного завдання проекту.  Це означає, що перетворювач повинен відповідати трьом ключовим вимогам, які  з’ясовуються на етапі  оцінки та підготовки попереднього дизайн-проекту,  а саме:

  1. Відповідність технічним умовам приєднання (Тобто інвертор не може перевищувати потужність виділену користувачу згідно договору на користування електричною енергією) ;
  2. Враховувати кількість різнонаправлених поверхонь (За умов встановлення сонячних панелей на поверхнях, що мають різну площу, кут нахилу, відхилення відносно азимуту руху сонця, умови затінення  – варто використовувати спеціалізовані  програми моделювання, які дають можливість  мінімізувати умови, що негативно впливають на генерацію сонячних панелей  та отримати відповідь по вибору конкретної моделі інвертора);
  3. Відповідність потужності сонячних панелей (Згідно рекомендації провідних  виробників інверторного обладнання,  є корисним до 10 % перенавантаження системи по потужності сонячних панелей. Для прикладу до інвертор  Huawei SUN2000-33KTL-A (Китай) можна підключити до поля  фотомодулів  потужністю 33 кіловат. При цьому жодних негативних наслідків для роботи системи не має. Огляд інвертора на нашому каналі.

Важливими критеріями вибору  – сонячного інвертора  є також  комунікаційні можливості отримання інформації про роботу сонячної електростанції. Кожен з виробників мережевих перетворювачів по різному підходить до даного питання.  Розглядаючи інвертор Huawei, встановлений  в рамах будівництва тридцяти кіловатної станції, що розташована в місті Кременець Тернопільської області, варто відзначити, що основним комунікаційним каналом отримання даних про роботу сонячної електростанції є з’єднання через Bluetooth.  Спеціалізована програма SUN 2000 дозволяє отримувати максимальну кількість показників про роботу станції. Єдиним мінусом такої комунікації є обов’язкова присутність власника поруч з інвертором .

Прогнозний строк окупності  сонячної електростанції для  Тернопільської області  –  4 роки.

Характеристики встановленого обладнання:

Сонячні панелі – Risen RSM60-6-280P, 280W, 5 BB (полікристал);

Мережевий інвертор під «Зелений тариф» – Huawei SUN2000-33KTL-A (Китай) (Огляд інвертора за посиланням);

Система кріплення – для похилого даху (анодований алюмній) алюмінієвий профіль,

наземна система кріплення  –  оцинкована сталь;

Щит електрозахисту змінного струму  (AC) – Schneider (Німеччина);

Кабель УФ стійкий сонячний 6 мм ТМ Kabeltec  (Німеччина).