Як самому встановити сонячні панелі

Як самому встановити сонячні панелі та на що звернути увагу при їх монтажі

Сонячна енергетика увійшла в ТОП-10 винаходів людства у XX столітті, але впровадження нової технології на практиці розпочалось не відразу. Причиною цьому були висока вартість комплектуючих та  мала ефективність сонячних станцій в порівнянні із станціями, які працюють на традиційних джерелах енергії.  Проте завдяки технологічному прогресу сонячні електростанції тепер генерують велику кількість електроенергії із найменшими її втратами та завдяки впровадженню новітніх технологій є доступними у використанні для населення.

З кожним роком росте кількість бажаючих встановити свою сонячну електростанцію у себе вдома. Причиною цьому є бажання бути енергонезалежним, бути екологічно відповідальним перед природою та бажання заробити грошей, завдяки фінансовим програмам, які діють в тій чи іншій країні. В Україні такою програмою є закон про «Зелений» тариф, що дає стимул власникам приватних домогосподарств задуматись над встановленням власної сонячної станції для отримання фінансового прибутку.

Хтось довіряє будівництво таких сонячних станцій професіоналам, а хтось хоче зробити всю технічну частину своїми руками. Варто зазначити, що монтаж сонячної станції містить у собі багато окремих компонентів, через що самостійне встановлення та монтаж сонячних панелей є досить не легким завданням, а ймовірні помилки при монтажі можуть привести до неефективної роботи станції.

Як підготуватись до самостійного встановлення сонячних панелей

Зрештою, якщо ви вирішили все-таки встановлювати сонячні панелі самостійно, то необхідно врахувати певні речі, так як від цього на пряму залежитиме скільки сонячна станція зможе генерувати електроенергії.

313446 n

Вибираємо місце. Монтуючи сонячні панелі необхідно врахувати чи немає поблизу високих дерев та чи не затінюється територія, де планується їх встановлення. Часте або тимчасове затінення сонячних панелей, може привести до зниження ефективності їх роботи.

Визначення рівня інсоляції. Рівень інсоляції – це показник, що оцінює достатність сонячного потоку та освітленості, який потрапляє на сонячні панелі. Цей показник є дуже важливим, щоб дізнатись який рівень потужності станції необхідний вашому будинку та скільки саме потрібно панелей. Іншими словами, скільки сонячного світла потребує будинок у конкретний період та пору року. Якщо рівень інсоляції великий, то менша кількість модулів зможе давати достатню кількість енергії.

Зона покриття. Проаналізувавши рівень інсоляції та енергії, яка споживається будинком, можна дізнатись потужність майбутньої станції. Таким чином, враховуючи розмір несучої конструкції, визначається потрібна кількість сонячних панелей.

Розміщення панелей. Після визначення кількості панелей для достатньої вам генерації електроенергії необхідно визначити чи вистачає вам площі даху для їх монтажу, якщо площі не достатньо варто звернути увагу на сонячні панелі більшої потужності або обрати інше місце для будівництва електростанції обравши, для прикладу, наземний варіант монтажу.

Основна конструкція має бути в хорошому стані. Досить хибним є уявлення про те, що монтаж сонячних панелей нашкодить даховому покриттю. Цього не станеться, якщо дахове покриття знаходиться в хорошому стані. Тому перед встановленням сонячних панелей спеціалісти Solar System рекомендують обов’язково перевірити у якому стані знаходиться дах, якщо необхідно провести його ремонт, то краще почекати з монтажем панелей, адже з ними провести реконструкцію складніше.

монтаж

Тепер простіше

На перший погляд здається, що необхідно просто встановити сонячні панелі на дах і користуватись вже виробленою ними електроенергією. Але не все так просто і це лише половина успіху. Без точного вимірювання даху, визначення кута падіння сонячних променів та визначення інших показників без спеціальних приладів і програм є серйозним ризиком над вкладеними коштами у купівлю обладнання для сонячної станції.

лотівка1 2
дубно садова 12

Для прикладу спеціалісти Solar System використовують 3-D моделювання та спеціальні комп’ютерні програми, які допомагають у проектуванні сонячних станцій.

Це і використання дрона для отримання фото об’єкта з різних сторін з висоти, створення високоточних моделей об’єкта спеціальною програмою, в яку завантажуються зроблені дроном знімки, використання супутникових даних для визначення розташування сонця на об’єкті протягом всього дня. Таким чином, маючи всю необхідну інформацію, ми моделюємо на комп’ютері станцію. Мінімізуючи людський фактор, ми гарантуємо успішне встановлення сонячної електростанції.

новомильськ здолбунів 5
дубно садова 1

Висновок

Сьогодні в мережі можна знайти багато інструкцій та лайфхаків по встановленні різного обладнання. Щоб стати профі в програмуванні чи монтажі сантехніки достатньо лише переглянути декілька разів відео. Але монтаж сонячної станції це трішки інший рівень. Не маючи достатньо знань у цій сфері та спроба самостійного встановлення можуть призвести до фінансових втрат.

Наша порада: проконсультуйтесь спочатку у фахівців та перевірте всі необхідні деталі. Тільки глибоке вивчення цієї теми та використання знань професіоналів гарантують успішне встановлення та подальше використання сонячної електростанції.

Для отримання консультації спеціаліста Solar System по встановленню сонячної електростанції – телефонуйте по телефону 0687044115 або завітайте до нашого офісу м. Рівне, вул. Кавказька, 3/оф. 412.

Меню