пост в блог на сайті 4 1

Альтернатива газу: як підготувати свій будинок до зими

Традиційно в Україні приватні будинки взимку опалюються за допомогою газового котла. В умовах російської навали на Україну, з постійною загрозою повного блокування поставок газу, розмови про енергонезалежність стають критичними і вимагають конкретних інженерно технічних рішень. Актуальності питання додає ще й постійно зростаюча ціна на газ.

В такому випадку, варто розглянути варіант використання альтернативних варіантів опалення будинку та підігріву води. І далі ми розберемо, які існують енергетичні рішення для даних потреб, які прилади можуть слугувати повноцінною заміною газового котла, а які можуть слугувати якісним доповненням до нього.

Що відноситься до альтернативних джерел тепла?

Так як традиційно будинки опалюються газовими котлами, то під альтернативним опаленням для будинку будемо мати на увазі любий опалювальний пристрій, який працює не на газу.

Коли це актуально?

  • Ви хочете зменшити залежність від газу і мати страховку на випадок сильних морозів взимку або перебоїв в його подачі;
  • Для економії на опаленні. Комбінування і правильне управління джерелами тепла зменшать ваші витрати на опаленні;
  • У вас немає можливості підключитися до газової мережі або це коштує надто дорого;
  • Ви свідомо ставитеся до екології і готові інвестувати в нові технології, що не шкодять клімату.

РЕЗЕРВНА СИСТЕМА ЖИВЛЕННЯ НА СОНЯЧНИХ БАТАРЕЯХ (ГІБРИДНА СИСТЕМА)

Резервна/Гібридна система живлення будинку – це коли поєднується технічні можливості та ідеї використання сонячної енергії в побуті.  Для прикладу протягом літа сонячна станція працює та продає електрику на умовах Зеленого тарифу та створює для Вас позитивний фінансовий баланс.

Коли настає зима, виробіток сонячної станції зменшується, всю згенеровану електрику будинок витрачає на власні потреби.

У випадку пропадання світла за рахунок резерву, який є в акумуляторах Ваш дім буде гарантовано забезпечений резервною електрикою.

Резервна система живлення працює, за наступним принципом:

— сонячні панелі передають енергію на інвертор, який в свою чергу вже створює змінний струм, яким ми користуємося в побуті.

— готова до використання електроенергія накопичується в літій-іонних АКБ або ж відразу використовується в побуті.

— енергію з акумуляторних батарей власник установки може витрачати на свій розсуд. В нашому випадку на забезпечення роботи електрокотла.

ab879c4414c55a931144670a09318847

Якщо виробляється багато електроенергії, то її надлишки надходять у централізовану мережу і оплачуються за «Зеленим тарифом». Це дозволяє не тільки окупити зроблені вкладення, але й заробити додаткові кошти в майбутньому.

Дана система є універсальною, оскільки їй не страшні перебої  електроенергії в мережі. Не страшний також повний розряд акумуляторних батарей, тому що в таких електростанціях передбачена можливість до зарядити акумулятори використавши енергію з мережі або з бензо/дизель генератора.

Важливо розуміти «реалізм» можливостей такої системи, оскільки враховуючи кліматичні умови України, для забезпечення навіть 50% потреб в опаленні, така система покрити не зможе.

СОНЯЧНИЙ КОЛЕКТОР ДЛЯ ПІДІГРІВУ ВОДИ

Сонячні колектори — хороший спосіб зменшити витрати газу і доповнити роботу газової колонки або бойлера.

Повноцінно опалювати будинок за рахунок сонячних колекторів не вийде. До них в пару обов’язково потрібне друге (основне) джерело тепла, тому що зимовий світловий день короткий і сонячна активність набагато слабша, ніж влітку.

Принцип роботи сонячних колекторів.

Сонячна установка складається з колектора, теплообмінного контуру і акумулятора тепла. Рідина циркулює в колекторі. Теплоносій нагрівається від сонця і віддає енергію воді через теплообмінник, що знаходиться в баку. Там вода залишається до її використання, тому у нього повинна бути гарна теплоізоляція. У бак також можна встановити електричний нагрівач-дублер, щоб, коли температура води опуститься нижче встановленої, обігрівач підігрів воду до потрібної температури.

International Day 1

Отже, схему роботи сонячного колектора можна визначити так:

  • Колектор збирає сонячну енергію.
  • У баку-акумуляторі міститься вода для подальших потреб.
  • У станції управління регулюється подача і нагрів води.
  • Теплообмінний контур нагріває воду в баку.
  • Електронагрівальний елемент гріє воду, коли енергії сонця недостатньо.

Важливо розуміти, що енергії якої так не вистачає взимку літом в нас з надлишком. Плануючи встановлення сонячних колектори потрібно чітко розуміти куди «скидати» надлишки тепла зимою.

ВОДОГРІЙКА УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ДЛЯ БОЙЛЕРА

Дане обладнання є повною альтернативою всесезонної геліосистеми на сонячному колекторі і дозволяє використовувати сонячні панелі для підігріву води.

Сонячний бойлер використовує енергію, яка буде вироблена сонячними панелями і має принцип роботи схожий із звичайною сонячною електростанцією, тільки  «серцем» тут виступає не сонячний інвертор , а спеціальний прилад – сонячний контролер SK3000 AC.

photo 2022 06 10 10 59 40

Принцип роботи водогрійки для бойлера:

Сонячні панелі вдень під впливом сонця виробляють постійний електричний струм, який по кабелях надходить у контролер. Контролер відстежує температуру води в баку і струм від сонячних панелей. Якщо температура води нижче заданої споживачем і потужність енергії, що надходить, відповідає параметрам, контролер включається для нагрівання води. У разі похмурої погоди та відсутність вироблення енергії, контролер використовує центральну мережу.

МЕРЕЖЕВА СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНОГО СПОЖИВАННЯ З ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ АБО ЕЛЕКТРОКОТЛОМ.

Головна фінансово енергетична  ідея – ви заробляєте протягом весняно-літнього сезону, щоб протягом опалювального сезону без проблем придбати енергоносії.

Будівництво та підключення мережевої сонячної електростанції  дає можливість використовувати літню енергію сонця для забезпечення опалення.

Раціональним рішенням, в такому випадку, є встановлення теплового насосу теплового насоса (ТН) який є одним з найефективніших пристроїв опалення. Альтернативою ТН є встановлення електрокотла з тарифом на електроопалення.

Приозерна 1

Це дозволяє отримати комплексне інвестиційне рішення для приватного будинку, з окупністю приблизно 5-8 років. Хорошим бонусом в такому випадку є можливість отримати кошти від Зеленого тарифу який перекриє витрати на опалення і ще й принесе дохід в масштабі року.

В підсумку ми хотіли б підкреслити, що кожне інженерне рішення  вимагає точного розрахунку, якісної підготовки проекту та професійного виконання.  При цьому варто пам’ятати, що економічність системи опалення багато в чому залежить від того, наскільки в будинку мінімізовані тепловтрати, якісно підібрані технічні рішення, застосовані фінансові можливості використання енергоресурсів.

Щоб отримати детальнішу консультацію стосовно роботи встановлення альтернативних енергетичних рішень телефонуйте +380687044115 (viber, telegram) або звертайтесь до нас в офіс м. Рівне, вул. Кавказька буд. 3 офіс 412.

Меню