Зміни клімату: до чого готуватись фермерам та як допоможе сонце

Зміни клімату: до чого готуватись фермерам та як допоможе сонце

За останні три роки, в Україні, випало катастрофічно мало опадів. Клімат вносить корективи: зима – без снігу, літо – без дощів. За офіційними статистичними даними, торік рівень ґрунтових вод опустився на 1 м 30 см. Такі природні катаклізми напряму впливають на технології ведення сільського господарства, особливо в тих галузях, де без поливу та зрошення отримати хороший врожай неможливо.

Як результат, все більше фермерів розглядає встановлення систем поливу, як елемент критичної інфраструктури,  що пов’язано з вирішенням трьох нагальних питань:

  • Передбачення джерела водозабезпечення – свердловина, ставок тощо.
  • Вирішення питання енергозабезпечення роботи насосів – підключення до централізованої енергомережі або автономне енергоживлення (дизель-генератор, сонячна станція)
  • Пошук коштів на реалізацію проекта

Технологічні новації, в поєднанні з рекордним падінням цін на сонячні панелі, дають можливість пропонувати прості та доступні рішення агрополиву використовуючи сонячну енергію.

Економіка проста – вартість 1 кіловата виробленого сонячною електростанцією коштує всього 1,20 – 1,50 коп.

Загалом інвестиція у власну систему енергозабезпечення окупиться за 3-4 сезони, гарантійний строк експлуатації сонячних панелей становить 12 років.

Для вирішення фінансового питання, ми рекомендуємо розглянути питання придбання обладнання в кредит, з подальшим відшкодуванням відсотків у формі державних дотацій. Таке кредитування здійснюють Укргазбанк та Ощадбанк, про умови можна дізнатися за посиланням.

Яких результатів врожайності можна досягути збудуваши ситему поливу рекомендуємо переглянути в статті ВІТАЛІЯ ДАНКЕВИЧА, доктора економічних наук, Житомирський національний агроекологічний університет.

Переваги системи сонячного агрополиву:

  • Інвестиції, що працюють з першого дня роботи
  • Адекватний термін окупності – 4 роки
  • 12 років гарантії на роботу системи
  • Система, що не потребує людської участі та має мінімальні експлуатаційні затрати

Принцип роботи.

Потужність сонячної станції напряму залежить від сонячної активності (інсоляції). З появою достатньої кількості сонячної енергії (min. 50%) від потужності насоса, система розпочинає свою роботу. Сонячні батареї виробляють постійний струм, перетворювач струму запускає насос. Узагальнено сонячна станція покриває потреби насоса в електриці на 70-100% протягом 8 годин на добу. В інші періоди до системи можливо підключити дизель генератор.

123

Порівняння сонячної електростанції і дизель генератора 

За умову візьмемо, що для забезпечення поливу саджанців лохини необхідно забезпечити від 60 до м.куб до 80 м.куб води на день. Глибина свердловини 40 метрів

Вартість дизель генератора становить 900 $ + вартість насоса 450 $ – загальна вартість системи 1350 $. Генератор даної потужності споживає 2л палива на годину, час безперервної роботи даного дизель генератора становить 12 годин.

Загалом за 1 день роботи він використає 24 літри палива. В період з квітня по вересень нараховуємо 180 календариних днів, об’єктивно цю кількість ділимо на 2.

В результаті маємо 90 днів роботи дизель генератора, за цей час він використає 2160 літрів дизпалива. Середня ціна на дизпаливо в Україні  становить 24 грн/л. Отже кожного року даний дизель генератор споживатиме пального на суму 51 800 грн, що при курсі долара 27 грн./долСША становить 1920 $. (це без врахування сервісного обслуговування)

Вартість сонячної станції аналогічної потужності  становить 7500$ , що на противагу купівлі дизель генератора з обов’язковими витратами на дизпаливо та сервісним обслуговуванням, визначає термін окупності – 4 роки.  (4 сезони)

Ви є власником або управлінцем агробізнесу, ферми, сільського господарства? Тоді Вам стане в нагоді безкоштовна консультація наших спеціалістів! 

 

Меню