Які сонячні панелі кращі - монокристалічні чи полікристалічні?

Які сонячні панелі кращі – монокристалічні чи полікристалічні?

Сонячні батареї – що це таке?

Отже, сонячні батареї – це пристрої, які перетворюють сонячну енергію в електрику. На перший погляд, даний алгоритм досить простий. Але він досягається завдяки посередництву кремнію – найважливішого мінералу, що використовується у фотовольтаїці. Даний хімічний елемент є доволі поширеним в природі, при цьому постійний технологічний прогрес його обробки сприяє постійному зниженню цін на сонячні батарей.

Найважливішою перевагою таких пристроїв є їхня екологічність. Відсутні шкідливі випромінювання, викиди, відходи. Таке джерело енергії, як сонячні батареї, є достатньо надійними. Безумовно, вони мають і недолік – це непостійність. Тобто, при похмурій погоді генерація знижується, а вночі взагалі припиняється.

Різновиди сонячних панелей

      Під час вибору сонячної батареї, виникає практичне питання – які сонячні панелі ефективніші? Вони поділяються на наступні різновиди:

  1. Монокристалічні
  2. Полікристалічні

Як вже було зазначено, сонячні батареї мають в своєму складі кремній. Він, в свою чергу, складається з кристалів. Отже, що таке кристал? При виробництві, спочатку відбувається процес розплавлення кремнію. Створюється, так званий, кремнієвий стержень, а навколо нього з’являється кристал. Після цього, монокристал розрізають на потрібну кількість частин, які і будуть компонентами для сонячної батареї. Дана технологія енергозатратною, тому і ціна монокристалічних сонячних панелей є більш  високою.

Для виробництва полікристалічних панелей застосовується інший спосіб виробництва, при цьому частково використовуються залишки від обробки монокристалу. Такий метод потребує дешевих затрат, тому полікристалічні панелі мають невисоку вартість.

Температурний коефіцієнт у перелічених видах сонячних панелей є приблизно однаковий і становить – 0.45%.  Виключення можуть становити сонячні панелі преміальних брендів Sharp, LG, Hanwha, Longi Solar.

IMG 20181222 134602 Зразки можливостей використання сонячних батарей. Експозиція Віденського технічного музею

Монокристалічні панелі

Монокристалічні панелі мають, як плюси, так і мінуси. До переваг даного виду панелей відносяться:

  • Достатньо високі показники роботи. Це досягається завдяки високому ступеню очищення кремнію.
  • Високий рівень продуктивності. Він досягає 18-23%. Саме за цю перевагу монокристалічні сонячні панелі користуються попитом серед користувачів.
  • Сонячні панелі від провідних виробників монокристалу можуть забезпечити більш високу продуктивність в умовах недостатньої освітленості (в ранкові та вечірні години) та при значній хмарності.
  • Компактність. Площа використовується маленька для розміщення батареї. При цьому, продуктивність її роботи вище, аніж полікристалічної панелі.
  • Тривалий період експлуатації. Так, гарантований строк служби монокристалічної панелі складає від 25 до 30 років.

Єдиним недоліком такого різновиду батарей є їхня вартість. Вона значно вище, ніж полікристалічних елементів. Тому для установки дану виду панелі треба буде зробити капітальні вкладення.

IMG 20181222 124510 Cell монокристалічної батареї

Полікристалічні панелі

Полікристалічні сонячні панелі мають найважливішу перевагу – це доступна вартість. Це пов’язано з тим, що під час виробництва даного виду панелей використовується абсолютно невитратний метод.

До недоліків полікристалічних панелей відносяться:

  • Низький показник продуктивності. Він складає 14-18%. Це є результатом низького рівню чистоти кремнію.
  • Займають більше простору. Через свою не потужну роботу, доведеться встановлювати більше сонячних батарей, аніж при використанні монокристалічних елементів.
  • Чутливість до перепадів температури. Такі панелі мають певний поріг температурного режиму. Коли вони його досягають, починають відбуватися різні хіміко-фізичні реакції. Це, в свою чергу, вливає не загальний термін експлуатації полікристалічних панелей.

IMG 20190215 134933 Полікристалічна сонячна панель

Якій сонячній панелі віддати перевагу?

Яка сонячна панель краща та скільки потрібно сонячних батарей для будинку – це головні питання, які турбують споживачів. Полікристалічних панелей потребується для дому більше, ніж монокристалічних. Однак, це зовсім не означає, що перший вид панелей гірше за другий. Вони просто мають різні способи виробництва.

Встановлення сонячних батарей – це досить довготривалий процес. До нього треба підійти максимально уважно. Встановити однозначно, які сонячні панелі полікристалічні чи монокристалічні кращі, практично неможливо. Монокристалічні панелі займають менше простору. Але вони будуть мати високу ціну. Полікристалічні мають габаритні розміри. Однак, за вартістю вони значно виграють у монокристалічних панелей.

Отже, треба враховувати, що при однаковій номінальній потужності, монокристалічні та полікристалічні панелі можуть відрізнятися своїми розмірами та ціною. Саме від цього Вам потрібно відштовхуватися, віддаючи перевагу конкретному виду сонячної батареї. Крім цього, Вам необхідно визначитися з: метою установки, розрахунковою потужністю, умовами, в яких буде встановлюватися панелі.

Якщо провести більш життєвий приклад порівняння то різницю між видами сонячних панелей, можна перекласти та відмінність між дизельними та бензиновими двигунами. Кожен з даних видів ДВЗ має ідентичне призначення – це перетворення хімічної енергії в механічну, простіше приведення в рух автомобіля. Як бензинові так і дизельні двигуни мають свої переваги та недоліки.  Наприклад дизельні більш тяговиті та економні, а бензинові менш витратні в обслуговуванні. Принципово зрозуміти, що для кожного окремого випадку експлуатації машин – будівництво,  перевезення, швидкісні перегони є власні вимоги і тому так важливо мати розуміння умов експлуатації та інші вихідні дані.

Абсолютно ідентичною є ситуація і з підбором сонячних батарей для будівництва сонячної електростанції.   Для того щоб загальний проект автономної СЕС або мережевої СЕС під Зелений тариф працював продуктивно та надійно, на етапі підготовки, необхідно здійснити індивідуальний прорахунок всього проекту та вірно підібрати комплектуючі. (Корисне відео за даною темою)  У всіх перерахованих питаннях звертайтесь до нас і ми допоможемо реалізувати Ваш СОНЯЧНИЙ ПРОЕКТ

068 704 41 15 –  Анатолій, керівник відділу продажів

067-363-02-77 –  Віталій

або завітати до нашого офісу, за адресою: м. Рівне, вул. Кавказька, 3/412 , де на реальних демонстраційних зразках Ви зможете зрозуміти переваги та недоліки моно та полікристалічних панелей.

Меню