тариф 2022

Як оформити Зелений тариф в 2022 році та який дохід можна отримати на продажі сонячної електроенергії?

Починаючи з 2014 року за умовами кожен українець має унікальну можливість отримувати прибуток, продаючи надлишки згенерованої електроенергії енергопостачальним компаніям на умовах Зеленого тарифу.

Даний механізм діє відповідно Закону України «Про альтернативні джерела енергії» і є одним із найвигідніших енерготарифів в світі.

Станом на 2022 рік в Україні ставка Зеленого тарифу за продаж 1 кВт сонячної електроенергії складає 0,16 EUR.

Специфіка виплат коштів по Зеленому тарифу:

  • Підписавши договір в 2022 році «сонячний» інвестор буде отримувати гарантовані виплати до 2030 року, саме за ставкою 0,16 Євро.
  • Виплати для власника СЕС надходять в гривневому еквіваленті;
  • Оскільки курс євро/доллар постійно змінюється, НКРЄКП раз на три місяці (на початку кварталу) оновлює ставку Зеленого тарифу для фізичних осіб;
  • Із суми, що нараховується власнику СЕС автоматично сплачються податки: 18% – ПДФО, 1,5% – Військовий збір;
  • Для отримання коштів достатньо відкрити розрахунковий рахунок в будь-якому банку;
  • Ніяких додаткових реєстрації (наприклад ФОП), здійснювати не потрібно.

Тому, збудувавши сонячну електростанцію в 2022 році потенційний інвестор може повернути витрачені кошти на її обладнання та монтаж на протязі 3-5 років, а далі отримувати чистий гарантований дохід до 6000$ в рік.

заголовок 1

Як оформити документи на Зелений тариф в 2022 році?

Питання будівництва сонячної електростанції та оформлення документів для продажу згенерованої електроенергії є комплексними. Спеціалісти Solar System не радять будувати сонячну електростанцію не маючи ясності в реальності підключення електростанції в майбутньому.

4 кроки до запуску «Сонячного бізнесу»

Для початку необхідно дізнатись чи реальне будівництво сонячної електростанції в межах Вашого домогосподарства та чи дотримані всі необхідні умови для роботи сонячних електростанцій по умовам Зеленого тарифу.

1. Зателефонуйте до інсталяційної компанії стосовно виїзду спеціалістів до Вас на ділянку для проведення огляду, щодо можливості встановлення сонячної електростанції.

Результат виїзду – точна комерційна пропозиція 3-D візуалізацією об’єкта, що включає прогноз генерації, розрахунок окупності та дохідності проекту.

без назви 2

2. На наступному етапі Вам необхідно звернутись в місцевий РЕМ, обленерго або свою енергопостачальну компанію для подачі заяви на підняття потужності до необхідного рівня (наприклад з 5 кВт до 30 кВт). Дана процедура в законодавстві фігурує, як зміна технічних умов приєднання абонента до мережі. Сама заява є безкоштовною, а її прийняття для РЕМу або обленерго обов’язковим.

До відповідної заяви необхідно також подати наступні документи:

– копія договору на користування електроенергією ( паспорт точки розподілу);

– копія свідоцтва на право власності на будинок та земельну ділянку;

– копія індифікаційного коду (ІПН);

– копія паспорту;

– копія ситуаційного плану — схема розташування земельної ділянки в масштабі 1:20000 (зробити його можна в БТІ).

На протязі 5 днів після подачі заяви та всіх документів буде здійснено виїзд працівника РЕМу для огляду та дослідження об’єкту на можливість якісного підключення до мережі. Якщо рішення по підключенню буде позитивним, з Вами обленерго підписує відповідний договір та надає рахунки на оплату по підвищенню потужності, які необхідно оплатити на протязі 20 днів.

Після цього представники РЕМу прокладають нові кабелі від трансформатора та здійнюють заміну вузла обліку.

3. З цього моменту можна починати саме будівництво сонячної електростанції. Саме будівництво компанія Solar System здійснить за рекордні 7 робочих днів.

станцій 1
станція потужністю 30 кВт Гощанський район

4. На завершальному етапі представники РЕМу встановлюють спеціалізований прилад обліку, який здійснює облік згенерованої та проданої в мережу елетроенергії по Зеленому тарифу. З боку інсталятора відбувається пусконалогодження та запуск в експлуатацію сонячної електростанції і вже з наступного місяця Ви можете отримувати свій прибуток на продажі надлишків згенерованої електроенергії сонячною електростанцією.

Варто зазначити, компанія Solar System може забезпечити своїм клієнтам повний документальний супровід проекту під ключ, що дозволить Вам не відволікатись на оформлення документів для Зеленого тарифу.

Детальну покрокову інструкцію із оформлення Зеленого тарифу для фізичних осіб можна переглянути у відео:

Для отримання детальнішої консультації та розрахунку індивідуального безкоштовного проекту телефонуйте +38 068 704 41 15 або звертайтесь до нас в офіс м. Рівне, вул. Кавказька буд. 3 офіс 412.

Також підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Instagram та Youtube.

Меню