Чи варто встановлювати сонячні батареї, щоб економити

Чи варто встановлювати сонячні батареї, щоб економити

Електроенергія дорожчає в Україні кожних півроку, але сучасна науково-технічна думка пропонує альтернативні види енергії

Сонячні батареї — один зі способів їх отримання. Де і як встановити сонячні батареї, щоб стати енергонезалежним — з’ясовували журналісти сайту “24”.

Сонячні батареї, або сонячні фотоелектричні модулі перетворюють світлову енергію сонця на електричну. Використовуються вони зазвичай у складі сонячних систем або вітросонячних систем.

Чому варто встановлювати сонячні батареї?

4 аргументи “за” сонячні батареї

  1. Доступність. Сонце є практично скрізь.
  2. Автономність. Не треба підключатись до централізованої системи електропостачання і залежати від енергопостачальних компаній.
  3. Екологічність. Фотоелементи не роблять канцерогенних викидів, не підвищують рівень парникових газів. Не треба знищувати ліси чи споживати не відновлювані викопні енергоресурси.
  4. Відсутність ліцензування. Поки що наша держава не прийняла ніяких законодавчих вказівок про обов’язкове ліцензування одержання електроенергії завдяки фотоелементам.

702617 1466587

Де встановлюють сонячні батареї?

Фотоелементи зможуть забезпечити електроенергією: заміські будинки, котеджі і дачні селища, мобільні будинки, а також будівлі, розташовані вдалині від основних ліній електропередач.

Крім того — санаторії, будинки відпочинку та інші установи.

Які бувають сонячні батареї?

Ці прилади поділяють на різні класи і типи в залежності від того, для яких потреб їх використовують.

Є малопотужні сонячні батареї — для зарядки стільникових телефонів, КПК і іншої подібної електроніки. Мають малу площу фотопластини, досить дорогі. Універсальні сонячні батареї — для живлення широкого кола споживачів в польових умовах. Є імпортні, і наші. Ціна і якість досить різні. Вважаються найбільш прийнятними для туристів.

Нас же найбільше цікавлять панелі сонячних елементів — фотопластини, закріплені на підкладці. Це заготовка для побудови пристрою, який і забезпечить електроенергією потрібне приміщення.

За видом виготовлення виділяють тонкоплівкові, монокристалічні та полікристалічні сонячні батареї.

Як вибрати сонячну батарею?

Сонячні модулі виробляються потужністю від 6 до 185 Вт з вихідною напругою 12 і 24 вольта.

Щоб визначити, яка сонячна батарея підійде вам якнайкраще — треба знати, де саме ви її хочете встановити, та скільки енергії і для яких потреб необхідно отримати. Зазвичай кожна організація, що спеціалізується на установці сонячних систем (а такі легко можна знайти Інтернеті), заздалегідь прорахує для вас усі можливі варіанти установки, і залишиться вибрати найоптимальніший для користувача спосіб. Ми робимо це для наших клієнтів.

Підключення та інші нюанси

Як вже зазначалося, для виготовлення електроенергії з сонячного світла застосовують спеціальні сонячні або вітросонячні системи. Основні їх складові: генератор, контролер сонячного заряду, акумулятор, інвертор, сполучна коробка.

Сонячні батареї виробляють електроенергію, яка накопичується в акумуляторній батареї. Далі інвертор перетворює напругу з акумуляторів в 220 В і 50 Гц. Отож для розрахунку комплектації системи необхідно визначити, яку максимальну потужність треба включати в систему, і скільки кВТ*год потрібно отримати.

Ціна питання

Вартість обладнання для сонячної системи залежить, знову ж таки, від завдань, які ви перед нею поставите.

Приблизні розцінки, що пропонують у Інтернеті, такі:

  • міні сонячна станція 140 Вт — від 8 645 грн;
  • сонячна мережева електростанція 1 кВт — від 30 000 грн;
  • мережева фотоелектростанція для генерації електроенергії 2 кВт — від 50 000 грн;
  • автономна електростанція 2 кВт — від 60 000 грн.

702617 1466588

Дещо про ризики

Як і будь-яке обладнання, сонячні системи можуть виходити з ладу. Основне правило — не перевантажувати систему. Для цього і потрібно ретельно прорахувати, для живлення чого будете її використовувати.

Ще один нюанс — заміна акумулятора. Його доведеться міняти найчастіше. Також потрібно враховувати і ККД запропонованої моделі акумулятора. Від умов клімату залежить, яку модель краще обрати.

Також буває, що за несприятливих погодних умов електроніка системи відмовляється працювати. І ясно, що ефективніші і надійніші системи будуть більш дорогими. Але технології розвиваються семимильними кроками. Тому є шанс, що зовсім скоро недоліки у альтернативних енергосистемах будуть усунені, а сонячні батареї та інші джерела енергії стануть більш доступними.

Звичайно, сьогодні назвати процедуру встановлення сонячної енергосистеми дешевою не можна. Але варто порахувати, скільки ви платите за електроенергію за рік, за десять років.

Меню