Вплив сонячної електростанції на навколишнє середовище, атмосферу та екологію: міф чи реальність

Вплив сонячної електростанції на навколишнє середовище, атмосферу та екологію: міф чи реальність

Вплив сонячних батарей на людину

Перш, ніж встановити в домашніх умовах сонячну електростанцію, у багатьох потенційних власників виникає питання – чи шкодять сонячні батареї/панелі? З цього приводу існує багато думок, частина з яких є просто міфами. Розберемося в тому, чи насправді обладнання для трансформації сонячної енергії негативно впливає на навколишнє середовище.

Сонячна енергія, задовольняє багато потреб людини в побуті та промисловості від підігріву води для побутових потреб приватного будинку до забезпечення електричною енергією цілих міст.

Сонячні електростанції ще не достатньо вивчені, тому говорити про їх шкідливість не має сенсу. Безумовно, недоліки сонячної енергії існують, але вони не значні. Найбільш  спірним та обговорюваною залишається наступна  теза – що робити з сонячними панелями після закінчення терміну їх ефективної експлуатації (25 років). Підґрунтям такого запитання є відсутність досконалої технології в переробці сонячних панелей (станом на 2019 рік). На проблематику питання потрібно подивитися ширше і зрозуміти, що час та технології не стоять на місці і в майбутньому буде розроблена ефективна технологія. Один з варіантів повторне використання кремнієвих пластин та полімерних комплектуючих при будівництві автомобільних доріг, в подальшому таке покриття зможе виконувати основну функцію та генерувати електричну енергію.

Електрика, що отримується від застосування сонячних батарей, не шкодить атмосфері, а її вплив не зачіпає:

  1. Тваринний світ.
  2. Природне навколо середовище.
  3. Водні ресурси.
  4. Людське існування та здоров’я

Вплив сонячних батарей на навколишнє природне середовище

За останні 20 років у всьому світі, в тому числі і у нашій країні, гостро стає питання екології. Можна назвати екологічний стан на нашій планеті катастрофічним. Тому, вчені шукають різні варіанти поліпшення екологічного стану. Сучасні сонячні батареї – це один із напрямків поліпшення стану екології. Саме сонячні електростанції не забруднюють ґрунт та атмосферу на відміну від атомних чи гідроелектростанцій. Для України це питання досить актуальне. Чим корисні сонячні електростанції? Варто перерахувати основні переваги:

  • В процесі монтування наземних конструкції для розміщення сонячних панелей, за умови дотримання відповідних технологій будівництва, шкода ґрунту є мінімальною. В подальшому після закінчення терміну використання сонячних батарей земельна ділянка може бути на 100% рекультивована та використовуватися в господарських цілях.
  • Експлуатація сонячної електростанції ніяк не зачіпає атмосферу. Це пов’язано з тим, що енергія генерується завдяки фізичним процесам без шкідливих викидів.
  • Всі види сонячних батарей не потребують особливого обслуговування. З найбільш енергоємних процесів – це очистка сонячних панелей від пилу та бруду.
  • Тривалий термін експлуатації сонячних батарей  дозволяє будувати більш довгострокові плани модернізації енергомереж.
  • Технології останніх років, дозволили мінімізувати використання небезпечних для екології речовин в складі кремнієвих пластин.

Ефективність сонячних панелей вже перевірена реальним практичним досвідом експлуатації. Саме тому, трендом останнього десятиріччя стала відмова від будівництва атомних та теплових електростанції та активний розвиток  проектів в сфері сонячної енергетики.

В якості підтвердження відсутності шкоди від сонячних електростанцій, хотілось привести, як аргумент, результати дослідження американських фахівців, проведений в 2018 році. Спеціалісти Асоціації США в галузі енергетики опублікували статтю відносно результатів впливу сонячної енергії на людину та природне середовище. Висновок – будь-який інший спосіб генерування енергії є точно більш шкідливим в порівнянні з сонячними тепло та електростанціями. Єдине, на що вказали фахівці – це проблема утилізації такого обладнання.

IMG 20190418 141644

Сонячні панелі для дому виробляються з абсолютно чистих та безпечних матеріалів, які не шкодять загальному стану екології. Крім цього, при відкритті нових способів видобутку сонячної енергії, вони повинні повністю відповідати встановленим екологічним стандартам. Як підтвердження якісні сонячні панелі відповідають суворим стандартам європейських вимог, що гарантується сертифікатами європейського відповідності CE. Різним типам модулів відповідають певні сертифікати. Так, для панелей на кристалічному кремнії передбачений сертифікат CEI EN 61215.

Роблячи загальний висновок, можна з впевненістю говорити про те, що сонячні електростанції безпечні для домашнього та промислового використання. Потрібно  розуміти, що перехід на сонячні батареї – це майбутнє, яке активно використовується в державах по всьому світу. Міфи про сонячну енергетику існували давно через відсутність достатніх досліджень в даній сфері. Один з них найпоширеніший – несприятливий вплив на навколишнє середовище. Якщо Ви вирішили встановити сонячні панелі, можете це робити сміливо. Вони не представляють загрози та шкоди.

Вас зацікавила тема використання сонячної енергії, рекомендуємо прочитати корисну статтю – Як вибрати сонячні панелі? 

 

Меню