Страхування сонячної електростанції: умови, ризики, переваги

Страхування сонячної електростанції: умови, ризики, переваги

Бурхливий розвиток сонячної енергетики та активне долучення до цієї галузі приватних господарств є одним з трендів останніх 5 років в Україні. Основні стимули до встановлення сонячної електростанції, для інвестора прості та зрозумілі:

  • Виплати здійснюються з прив’язкою до курсу євро;
  • Висока дохідність інвестицій на рівні 14-20 % річних;
  • Інвестиції у власну нерухомість;
  • Гарантованість умов дії Зеленого тарифу до 2030 року.

Ставши власником сонячної електростанції (СЕС) приватний власник-інвестор приймає на себе ризики пошкодження, знищення та втрати дорогого обладнання внаслідок стихійних лих, пожежі, протиправних дій третіх осіб тощо. Щоб захистити майно страховими компаніями розроблено для фізичних осіб спеціальну програму страхування.

На страхування приймається обладнання сонячних електростанцій (мережевих, автономних, гібридних), яке встановлено в межах приватного домогосподарства. При цьому самі панелі можуть бути встановлені як на зовнішніх поверхнях будівель (стінах, даху), так і на земельних ділянках (на спеціальних каркасах, опорах). Додатково до обладнання сонячної електростанції здійснюється страхування будинку , на якому (або біля якого) встановлені сонячні панелі та інше обладнання, що входить до складу сонячної електростанції.

Страховою компанією для клієнта надається страхове покриття, що передбачає відшкодування збитків від пошкодження, знищення, втрати майна внаслідок дії наступних ризиків:

Вогонь , а саме: пожежа, удар блискавки, вибух;

Стихійні явища, а саме: град, буря, ураган, шквал, смерч, сильний дощ, паводок, затоплення, підтоплення тощо;

Вода, а саме: витікання рідини з водопровідних, каналізаційних, опалювальних і протипожежних систем, внаслідок їх розриву або переповнення, у тому числі із сусідніх приміщень.;

Крадіжка, а саме: крадіжка, грабіж, розбій;

Протиправні дії третіх осіб дії третіх осіб, а саме: протиправні дії третіх осіб цілеспрямованого неправомірного характеру , заподіяні з метою завдання шкоди застрахованому майну;

Транспортна шкода, а саме: подія, за якої Страховик відшкодовує збитки в зв’язку з пошкодженням або знищенням застрахованого майна внаслідок безпосереднього зіткнення з ним самохідного транспортного засобу (в тому числі того, що рухається по рейках) або падіння на застраховане майно пілотованих літальних апаратів, їхніх частин або вантажу, що ними перевозився.

strahuvannya sonyachnoyi stantsiyi

 

 Строк дії договору страхування – 1 рік.

Рекомендовані умови страхування за програмою (ПЗУ Україна):

Для обладнання сонячної електростанції – 1,5% від страхової суми ( вартості обладнання та монтажу СЕС), франшиза – 2,5% від страхової суми ( вартості СЕС)

Для страхування нерухомості ( будинку) страховий тариф 0,11 – 0,2% від страхової суми ( вартості будинку), франшиза 1% від страхової суми;

Визначення остаточних умов здійснюється з урахуванням місцезнаходження майна, його характеристик, статистики збитків.

 

Для прикладу :

При страхуванні сонячної електростанції зі страховою сумою 600 000 грн. та будинку зі страховою сумою 200 000 грн. строком на 1 рік страховий платіж за договором складе 9400 грн.

Для укладання договору страхування потрібно надати:

– фото змонтованого обладнання сонячної електростанції, що підлягає страхуванню;

– заповнені заяви на страхування СЕС та будинку;

– документи, що підтверджують вартість обладнання СЕС та витрат на її монтаж (договір зі специфікацією, накладні);

– документи, що підтверджують здачу/введення СЕС в експлуатацію (акт виконаних робіт).

 

Вищевикладені умови наведені на прикладі спеціалізованої програми страхування від компанії ПЗУ Україна

Основні переваги співпраці з ПЗУ Україна:

Спеціально розроблений договір для страхування СЕС.

5-річний досвід страхування подібних об’єктів.

Комплексний страховий захист для майна в домогосподарстві власника сонячної електростанції.

Цілодобова підтримка спеціалістами нашої партнерської компанії – call-центр, організація огляду майна та оцінки збитків.

Найкращі тарифи без комісії посередників.

 

Як працює страхування нерухомості на прикладі квартири:

 

 

Меню