розміри сонячних панелей впливають на їх продуктивність

Які продуктивні сонячні панелі обрати в кінці 2021 року?

При облаштуванні домашньої або комерційної сонячної станції головним питанням є правильний вибір сонячних панелей (фотоелектричних модулів), адже від нього в подальшому безпосередньо залежатиме продуктивність та енергетичні показники системи. Моделей сонячних батарей дуже багато, функціональність у всіх одна проте технічних відмінностей безліч.

Основна дилема, з якою стикається покупець – “Які обрати сонячні панелі?” та “Які сонячні батареї кращі?” В іншому ракурсі питання звучить так – “Як за розумні гроші купити товар кращої якості?” Тому якщо ви вирішили купити сонячні панелі, варто детально вивчити основні особливості цього обладнання, які для вас підготували інженери компанії Solar System.

В даній статті ми дамо вам потрібну відповідь:

  • Які є бренди та виробники сонячних панелей?

  • Як розмір сонячних панелей впливає на їх продуктивність?

  • Які технічні характеристики сонячних панелей?

Який бренд та країну виробництва сонячних панелей обрати?
(Китай, США, Японія, Німеччина, Україна … )

У світі існує сотні виробників, але яким чином відрізнити відповідність товару його ціновій політиці та технічним характеристикам?

Технічно варто розділити всіх виробників на три категорії:

Перша категорія – діяльність виробничого процесу вертикально-інтегрована, тобто вони відповідають за всі стадії процесу: від дослідження, розробки, виробництва кремнієвих пластин, фотоелектричних елементів та до кінцевого виготовлення фотоелектричних модулів. Компанії 1-ої категорії вкладають надзвичайно великі кошти на розробку та дослідження, а в процесі виробництва панелей використовують передові засоби автоматизації. Термін роботи на ринку – понад 5 років. Приклади таких компаній – Longi, Ja Solar, Risen. В 99 % випадків такі виробники включені в рейтинг Tier 1.

Друга категорія – діяльність виробничого процесу може бути вертикально-інтегрована, але окрім засобів автоматизації використовується ще й ручна праця, що може відзначитись на якості збірки панелей. Термін роботи на ринку – від 2 до 5 років. Приклади таких компанійAbi Solar.

сонячні панелі

Третя категорія – діяльність виробничого процесу зосереджена на одній зі стадій – збірка. Тобто, зовсім не вкладають кошти в розробку і не готові давати гарантію на довготривалий термін.

Які бувають розміри сонячних панелей? Як розміри сонячних панелей впливають на продуктивність?

Технологічний прогрес, розвитку сонячної енергетики за останні десять років зробив величезний прорив у виробництві сонячних панелей у двох принципових напрямках:

  • Здешевлення вартості одиниці продукції

  • Збільшення потужності (ККД) сонячних панелей

Коротко про здешевлення – принципово на зниження вартості вплинула глобальна політика Китаю. За рахунок надзвичайних податкових пільг та глобальній підтримці галузі Китай став світовим лідером виробництва. За рахунок масштабів було досягнуто рекордне здешевлення вартості сонячних панелей.

панелі1

Збільшення потужності. Принципово потрібно відмежувати збільшення потужності 1 сонячної панелі і збільшення ККД з одиниці площі. Протягом останніх 5 років сонячні панелі очима клієнта зробили СУПЕР прорив в потужності. В мережі в статтях 4-5 річної давності масово фігурувала потужність 250 – 270 Ват. В актуальних пропозиціях 2021-2022 років потужність сонячної батареї зросла до 550 – 600 Ват. В чому ж секрет такого прогресу?

панелі2

Для наглядної демонстрації залежності потужності до розміру сонячних панелей наведемо технічні дані в у форматі таблиці.

viber 2021 11 26 14 43 02 131

Що важливо – так продуктивність (ККД) соняних панелей збільшується, це нормальний технологічний процес. В той же час головним критерієм вибору сонячних панелей для власної СЕС є характеристика – потужність. З наведеної таблиці чітко видно – чим більший розмір ФЕМ тим більша потужність.

Для історичної хроніки і демонстрації коли технолгії в сонячній енергетиці зробили найбільший прогрес наведемо порівняння ФЕМ в 1950 і 2015 році.

панелі3

Кожна сонячна панель складається з окремих сонячних фотоелектричних (PV) елементів.

Фотоелементи мають стандартний розмір 156 мм на 156 мм. Більшість сонячних панелей для сонячних установок на даху складаються з 60 сонячних батарей, тоді як стандарт для комерційних сонячних установок становить 72 панелі (і може сягати до 98 або більше елементів). Для Half-Cell типу стандартна кількість фотокомірок – 120 та 144 шт.

панелі 4

Стандартні розміри сонячних панелей – від 995 мм до 1400 мм в ширину, та від 1685 мм до 2500 мм у висоту. Зазвичай, кількість комірок однакова, проте їх розміри можуть значно відрізнятися.

На які технічні характеристики сонячних панелей варто звернути увагу?

фізичний розмір (висота, ширина, довжина) – має важливе значення за умови обмеженої площі даху чи земельної ділянки;

номінальна потужність– величина електричної енергії, яку зможе виробляти панель. Потужність існуючих панелей коливається від 100 ÷ 320 Вт;

відхилення номінальної потужності– показує, на яку величину можуть бути відхилення потужності від заявленої виробником, наприклад при потужності панелі 250 Вт відхилення складає ±5%, тобто величина виробленої електричної енергії може бути 237,5÷262,5 Вт;

коефіцієнт корисної дії (ККД)– показує величину перетворення сонячної енергії в електричну, зазвичай коливається від 6 до 25 %;

температурний коефіцієнт– показує, як зміниться виробіток потужності при зміні температури на 1∙°С. Чим менший температурний коефіцієнт, тим менше панель реагує на зміну температурного режиму, а отже, краще вироблятиме електричну енергію;

гарантія виробника і виробітку– термін служби панелі може сягати й 25 років (гарантія виробника), але звертати увагу потрібно на гарантію виробітку, тобто термін роботи панелі з відповідною продуктивністю, наприклад 10 років, при якому ККД знизиться не більше, ніж на 5-10%.

панелі6

Замість висновку

Вибір сонячних панелей для сонячної електростанції комплексне питання. Наша проста порада Як вибрати сонячні панелі за 3 кроки

  • Визначте ефективність сонячної панелі та порівняйте із середнім показником у галузі 18-20%;
  • Перевірте гарантію виробника сонячних панелей та порівняйте вартість з відносною ефективністю. Потужність важлива, але найефективніші панелі не завжди мають найкращу ціну;
  • Сонячні панелі – це лише частина системи. Купуйте рішення а не окремі складові.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію про характеристики сонячних панелей та підібрати комплекти продуктивних сонячних панелей для своєї сонячної станції, звертайтесь до спеціалістів Solar System за телефоном:

+38 068 704 41 15
Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню