Cонячна станція для продажу електроенергії по зеленому тарифу в кредит

Cонячна станція для продажу електроенергії по зеленому тарифу в кредит

Cонячна станція для продажу електроенергії по зеленому тарифу в кредит або, як побудувати стабільний бізнес з доходом 6000 доларів на рік

Мрієте започаткувати власну «сонячну» справу чи збільшити потужність вже збудованої сонячної електростанції? Маєте хороші ідеї, знаєте, як їх реалізувати, та бракує грошей? Можна спробувати знайти інвестора, позичити гроші у родичів, а можна взяти кредит. Де взяти стартовий капітал на втілення енергетичного  бізнес-проекту в сфері сонячної енергетики розглянемо у статті.

Фінансова модель бізнес-ідеї “сонячна електростанція під Зелений тариф” в кредит

Умови кредитування будівництва сонячних електростанцій від Укргазбанку

Програма кредитування обладнання, що виробляє «зелену енергію» від Ощадбанку

Як отримати кредит на сонячну станцію? Покрокова інструкція

 

Фінансова модель бізнес-ідеї  “сонячна електростанція під Зелений тариф” в кредит

В наших відео та статтях ми не одноразово доводили  дієвість, високу дохідність та безризиковість фінансового механізму Зеленого тарифу.  Залізним аргументом життєвості  даної  бізнес–ідеї є статистика  підключених до мережі сонячних електростанцій. Так, згідно даних Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, станом на 01.01.2019 року, близько 7500 домогосподарств в Україні встановили сонячні панелі  та підписали відповідні договори на купівлю-продаж електричної енергії  по Зеленому тарифу.

На перший погляд для 40-мільйонної країни, можливо і не фантастичний результат, але достатньо переконливий.  Інша сторона розвитку сонячної енергетики лежить в площині відносно високої вартості проектів будівництва домашніх електростанцій. Значна кількість українців давно б стала сонячними енергоінвесторами, проте володіє лише частиною необхідної суми.  Рішення даної економічної задачі знайшлося у формі кредитування. Банки, зрозумівши, що фінансування будівництва сонячних електростанцій  є для них таким, що має мінімальний ризик неповернення коштів, активно розгорнули кредитування придбання домашніх СЕС.  Аргументами для швидкої  видачі Зелених кредитів стали:

  • можливість договірного списання з рахунку, на який перераховуються кошти від генерації сонячної станції;
  • гарантування державою та закріплення в Законі України  виплат до 2030 року;
  • пряма прив’язка ставки Зеленого тарифу до курсу Євро;
  • в заставу передається обладнання сонячної електростанції.

На практиці, за останні два роки в Україні реально запрацювали, як мінімум дві спеціалізовані програми від державних банків по кредитуванню будівництва сонячних електростанцій. Умови отримання кредиту спрощені і погоджуються в досить короткий термін – 5-7 робочих днів.

Бігло накидавши бізнес план «на серветці», можна дійти до наступного висновку: маємо в кишені декілька тисяч доларів. На різницю між вартістю СЕС та сумою «під подушкою» отримуємо «безвідсотковий» кредит, будуємо мережеву сонячну станцію потужністю 30 кВт. Енергію вироблену сонячними панелями продаємо за Зеленим тарифом, отримані кошти перераховуємо на погашення кредиту. За три роки домашня електростанція виплачує кредит «сама за себе», а до 2030 року (плановий термін дії умов «Зеленого тарифу») заробляє  до 40 тисяч доларів  чистого доходу!!!

Озвучена бізнес модель, на перший погляд, може здатися  занадто ідеальною як для України, щось на зразок грошового дерева з казки про Буратіно. Але факти річ уперта, і саме приклади сонячних проектів «з життя» наглядно демонструють можливості використання фінансових інструментів в реалізації енергетичних стартапів. На підтвердження наших слів рекомендуємо переглянути декілька корисних посилань, з прикладами розумного використання кредитних коштів в будівництві домашніх сонячних електростанцій.

Далі  у  статті ми спробуємо на конкретних фінансових та енергетичних показниках продемонстрували всю «математику» даної бізнес-ідеї.

Для наближення отриманих фінансових показників до життєвої ситуації, спробуємо вирішити наступну математичну задачу – накладемо залучений кредитний ресурс на фінансово-енергетичні  показники роботи сонячної електростанції та дамо відповідь на головне питання: чи вистачить коштів від генерації СЕС для погашення кредиту?

За умову візьмемо:

  • Споживання електричної енергії в будинку становить 200 кВт*год на місяць,
  • СЕС буде розташована в Рівненській, Волинській, Житомирській, Тернопільській, Львівській, Хмельницькій областях.

Умови кредитування будівництва сонячних електростанцій від Укргазбанку

(посилання: http://www.ukrgasbank.com/private/credits/eco_energy/)

Банк декларує 0,001% ставки по кредиту, якщо термін кредиту не перевищує два роки. Перший внесок можливий від 15%. Додаткові затрати – 3% від суми кредиту – комісійна винагорода банку.

Приклад розрахунку кредиту від Укргазбанку за програмою ЕКОЕНЕРГІЯ.

Shema kredytuvannya sonyachnyh eletrostantsij vid Ukrgazbanku

Sonyachna eletrostantsiya v kredyt Ukrgazbank

Отже, доходу від продажу е.е по Зеленому тарифу не вистачить на погашення кредиту протягом всіх 12 місяців, кожного року клієнту необхідно буде доплатити банку 27 755 грн. Тобто за три роки: 83 265 грн. Проте в результаті отримання кредиту, через три роки Ви отримуєте стабільний бізнес з доходом в сумі 117 тис. грн. на рік.

З точки зору власника (інвестора в сонячну енергетику) математика проекту виглядає так:

  • Перший внесок – 76 763 грн.
  • Доплата за три роки кредиту – 27 755 грн*3 = 83 265 грн.
  • Всього вкладено за три роки – 160 028 грн.
  • Валовий річний дохід на кінець 4-го року роботи  станції – 117 244 грн.
  • Окупність – 4,5 років.
  • Застава – сонячна станція.
  • Ризик власника станції – нульовий.

Ощадний банк – Програма кредитування обладнання, що виробляє «зелену енергію»

Більш детально з умовами програми можна ознайомитися за посиланням: https://www.oschadbank.ua/ua/private/loans

Умови в Ощадному банку наближені до стандартних умов кредитування – 19,5% річних + комісія

30 kylovat v kredyt vid Oshhadbanku

finansova model kredytuvannya Oshhadbank

В підсумку, доходу від продажу е.е по Зеленому тарифу не вистачатиме на погашення кредиту і за три роки сума доплати складе 262 598 грн грн.

З точки зору власника (інвестора в сонячну енергетику) математика проекту виглядає так:

  • Перший внесок – 93 000 грн.
  • Доплата за три роки кредиту – 262 598 грн.
  • Всього вкладено за три роки – 355 598 грн.
  • Валовий річний дохід на кінець 6-го року роботи  станції – 425 104 грн.
  • Окупність –  5,7 років.
  • Застава – сонячна станція.
  • Ризик власника станції – нульовий.

Як отримати кредит на сонячну станцію? Покрокова інструкція

Покрокова схема отримання кредиту в Ощадному та Укразбанку однакова:

  • Крок 1. Звернувшись до місцевого відділення банку, клієнт отримує перелік акредитованих монтажних організацій. Клієнт обирає підрядника.
  • Крок 2. Монтажна організація, здійснює виїзд на об’єкт, розробляє проект майбутньої сонячної електростанції та надає рахунок на оплату.
  • Крок 3. Подання документів до банку. Разом з рахунком, подається визначений Банком перелік необхідних для погодження кредиту. На підставі даного пакету банк приймає рішення про погодження або відхилення заяви на кредит. По часу рішення приймається на протязі 5-7 робочих днів.
  • Крок 4. Здійснення оплат. Після підписання кредитного договору з банком, клієнт здійснює перший внесок. В цей же день інсталятор отримує кошти згідно власної партнерської угоди з банком.
  • Крок 5. Будівництво мережевої сонячної електростанції. Відповідно до договору поставки будівельна компанія виконує поставку повного комплекту обладнання, монтує та готує необхідний «пакет» документів для подання заяви на підключення генеруючої установки (СЕС). Термін будівництва контролюється банком.
  • Крок 6. Підписання договору про купівлю-продаж е.е. на «зелений» тариф. Разом із заявою–повідомленням власник СЕС подає пакет документів до місцевого РЕМ. Після проведення огляду сонячної станції, встановлення спеціального приладу обліку, з клієнтом підписується договір про купівлю-продаж е.е. по зеленому тарифу.  Згідно даного договору, щомісячно до 15 числа власнику СЕС, на розрахунковий рахунок, будуть надходити кошти за продану е.е. по ЗТ.  Графік платежів по кредиту встановлюється відповідно до індивідуальних умов кредитного договору.

Примітка. Усі інсталятори які є акредитовані у банках, перевіряються за декількома напрямками –  фінансова стабільність, ділова репутація, чи має компанія досвід будівництва різних видів сонячних електростанцій (мережевих, автономних, гібридних), який портфель реалізованих проектів, чи наявні у компанії офіційні сертифікати на встановлення обладнання.

Інші банки. Альтернативою спеціалізованих програм державних банків, є можливість отримання позики в інших комерційних фінансових установах на стандартних умовах – за аналогією придбання в кредит автомобіля, нерухомості  чи побутової техніки. Інші комерційні банки також мають можливість кредитувати товари альтернативної енергетики, зокрема сонячні панелі, інвертори і т.д., проте в основному це виглядає, як розстрочка на товар. Не буду заглиблюватись у програми розстрочки від Приватбанку, вони повинні бути усім знайомі. Розстрочка від Альфабанку можлива на суму до 70 000 грн. в термін до 36-ти місяців. Місячна ставка доволі висока – 3,5%. На перші 4 місяці не нараховуються відсотки.

Висновок

Впевнений, що Ваше бажання збудувати сонячну станцію однозначно буде втілене в життя, якщо Ви собі поставили дану мету. Ми зустрічали людей, що описавши детальний план для родичів або знайомих, отримували від них позику, що дозволяло здійснити «сонячну» мрію.

Оцінивши цільові кредитні програми від двох банків, ми можемо сказати, що ризиковість отримання такого кредиту є невисокою, адже в заставі не перебуває Ваш будинок, автомобіль. Ваші доходи є досить прогнозованими. Через 2-3 роки Ви отримуєте автономний робочий бізнес з достойним пасивним доходом.

На нашу думку, це хороший та розумний вид інвестування коштів, який можна порівняти із бажанням відкрити власний бізнес, маючи на руках обмежену суму коштів. Тільки на відміну від бізнесу Вам не потрібно детально вникати у процеси та ризикувати заставним майном. Ви практично гарантовано погасите кредит, а якщо вірно розрахувати перший внесок і порівняти з доходами від сонячної станції то можна отримати позитивний баланс протягом всього терміну кредиту.

Вас зацікавила можливість придбання сонячної станції в кредит, ми підготуємо саме Ваш індивідуальний проект сонячної станції та допоможемо у розрахунку джерел  фінансування звертайтесь за контактами.

Меню