Сонячна енергія – енергія майбутнього

Сонячна енергія – енергія майбутнього

Найбільші міжнародні гравці сфери відновлюваної енергетики розглядають сьогодні Україну як найпривабливіший європейський ринок, що розвивається.
Такі висновки можна зробити за підсумками 10-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики Східної Європи SEF-2018 Kyiv, який відбувся 17-19 жовтня у Києві. Для нашої команди відвідування виставкової частини вже стало хорошою традицією яку ми продовжили і цього року. За результатами, ми підготували фотозвіт про основні тренди, технологічні новації та рішення актуальні для ринку сонячної енергетики в 2018 році.
Сонячні панелі моно та полікристал
Найбільшу частину експозицій були зайняті сонячними панелями з Китаю. Піднебесна все більше завойовує роль №1 світового розробника та виробника фотоелектричних модулів. Розвиток монокристалічної технології залишається в пріоритеті (найбільші світові виробники – LONGI SOLAR, JaSolar, Risen, Jinko, Canadian Solar, паралельно основний науковий тренд спрямований на мінімізацію виникнення Hot–spot (місць точкового перегріву сонячних батарей). Технологія 2018 року, що найбільш продуктивно нівелює явище частково затінення та збереження максимуму продуктивності – half-cell. Рішення пропонує поділ звичайної сонячної комірки на дві частини sonyachni elektrostantsiyi 1(в класичній сонячні панелі розміром 990*1640 мм їх 60 шт. в half-cell їх 120 шт.), а також зміну електротехнічної комутації комірок (компанія Aisun (Японія), Yingli (Китай), Hanwha Q cells (Китай), Seraphim (Китай)).
З рішень які дозволяють більш раціонально використовувати площу даху були презентовані  сонячні панелі трикутної форми, розробка китайського виробника Trienergia. За рахунок використання спеціального скла деякі виробники намагаються підняти ККД сонячних батарей – Bluesun. За бажанням клієнта дах вкритий монокристалічними сонячними панелями можна перетворити в дизайнерський шедевр, під індивідуальне замовлення можна обрати чорний колір рами сонячної батареї, змінити колір підкладки, в результаті отримуємо стильне та продуктивне рішення.

MONOKRYSTALYCHNI SONYACHNI PANELI sef 2018
Інвертори Європа проти Китаю
Формат виставки передбачав орієнтир на комерційні сонячні електростанції для юридичних осіб, а тому в першу чергу на стендах були представлені промислові інвертори, в другому чергу були представлені мережеві інвертори максимально дозволеної потужності для встановлення в приватних будинках 30 кВт. Лідером даного сегменту є компанія Fronius (модель Eco на 25 та 27 кіловат) та компанія Huawei (модель SUN2000-33KTL-A). Активно пробиваються на ринок ті ж китайські виробники з європейською інженерною школою – Growatt, Solis, Afore, Goodwe.
Одним з провідних світових виробників обладнання для мережевих сонячних електростанції компанією SolarEdge – презентовано смарт-рішення, яке дозволяє оптимізувати роботу сонячної станції під «Зелений тариф» на рівні кожної окремої панелі за допомогою оптимізаторів потужності. Така технологічна новація дозволяє:
– отримати на 25 % більше енергії з кожної панелі;
– постійно контролювати продуктивність кожної панелі;
– гарантувати безпечну напругу постійного струму на кожній панелі в разі відключення змінного струму.Merezhevi invertory sef2018

Системи кріплення сонячних батарей
Українське законодавство в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності є одним із найрозвиненіших у Європі та дозволило сформувати чіткі правила гри в галузі відновлювальної енергетики, що у свою чергу стало потужним імпульсом для інвестицій в Україну.
Швидкість реалізації інвестиційних проектів будівництва СЕС під ключ напряму залежить від комплексності рішень (поставка обладнання, виконання монтажних робіт, пусконаладка). Відмінною тенденцією на виставці SEF 2018 стало представлення великих міжнародних девелоперських компаній з досвідом реалізації проектів в Європі – Anadol Solar (Туреччина) Кіrac Metal (Туреччина). Українські компанії були представлені в двох напрямках:
– Виробники кріплень сонячних панелей з алюмінію – Kripter (Київ), ТОВ Передові технології (Київ).
– Виробники наземних кріплень для сонячних панелей з оцинкованої сталі – Солар СтальКонструкція, ПАТ Завод Фрегат (Миколаїв).

Kriplennya sonyachnyh batarej
Погляд в майбутнє
Традиційно виставки стають місцем презентації нових технологічних ідей. На стенді компанії IT STREAM презентовано новий вид покрівельного матеріалу – сонячну черепицю SOLTEQ QUADRO. Повністю відпрацьоване рішення для застосування невеликих

Sonyachnyj dah

монокристалічних модулів в якості покрівельного матеріалу.
Наше електрифіковане майбутне на пряму пов’язане з розвитком електротранспорту – стенд компанії BMW набрав найбільшу кількість репостів на фейсбук та Instagram. Зміну реального життєвого простору будуть пов’язані з встановленням електрозарядок для електромобілів, компанія WeBasto презентувала власне бачення таких гаджетів.
Сонячний прогноз 2019
Темп життя прискорюється, технології розвиваються і споживання електроенергії зростає з кожним роком. За прогнозами, за 20 років людству потрібно буде на 50 % більше електрики, ніж зараз. Іншим локомотивом розвитку відновлювальних джерел енергії є  екологічні зміни від впливу парникових газів, а тому саме розвиток сонячних технологій найбільш пріоритетним шляхом розвитку енергетики.

Меню