самому встановити сонячні панелі

Сонячна електростанція на трекерах: особливості, переваги та недоліки

Переважна більшість сонячних станцій будується на нерухомих конструкціях та з орієнтацією на південну сторону. Такий монтаж сонячних станцій є найбільш надійним, продуктивним та має мінімальну вартість. Але при цьому, людською амбіцією є зробити сонячну станцію більш продуктивною.

Ще в дитинстві ми не переставали дивуватися вмінню соняшника повертатись на протязі дня за Сонцем, щоб вловити найбільше його теплих промінців. Таке природнє пристосування цієї рослини, не могло не знайти свій технічний аналог в сонячній енергетиці. І він з’явився. Його назва сонячний трекер.

top pods

Цю систему ще називають «пристрій стеження за Сонцем». Назву він таку отримав не випадково, оскільки сонячний трекер – це є рухома частина кріплення сонячної станції, яка здійснює стеження за положенням сонця з метою забезпечення максимальної ефективності сонячних панелей.

Сонце рухається по дузі зі сходу на захід. Крім того влітку Сонце має значно більш високу траєкторію, ніж взимку. Очевидно, що при зміні кута між сонячними променями і площиною сонячних панелей змінюватиметься і кількість сонячної енергії, що потрапляє на установку з панелями. Відповідно і кількість виробленої електроенергії буде змінюватись на протязі доби та при зміні пори року.

sun position web

Внаслідок такого коливання сонячного опромінювання при русі Сонця нерухома сонячна панель отримує від 40 до 70% світла від максимально можливого. Але існує можливість за допомогою сонячного трекера підвищити виробництво електроенергії і отримувати максимум генерації.

Що таке сонячний трекер?

Сонячний трекер – це електромеханічний пристрій, що відслідковує переміщення Сонця на небосхилі та повертає фотоелектричну панель на потрібний кут вслід за його рухом. Джерелом живлення для роботи трекера є сама сонячна панель, тому він є повністю автономним в роботі.

Сонячний трекер складається з 2 частин: електронної та механічної. Електронна складова трекера – це власне та система, яка вираховує в яку сторону та під яким кутом необхідно нахилити конструкцію для отримання максимальної генерації. Механічна складова трекера – безпосередньо виконує команду щодо повороту конструкції із сонячними панелями за Сонцем під вказаним кутом.

viber 2021 08 17 17 05 21 794

Переваги та недоліки сонячного трекера:

Сонячні трекери вважаються інноваційною системою в сонячній енергетиці та мають цілий ряд переваг:

  • Найважливіша перевага трекерних сонячних електростанцій перед фіксованим встановленням панелей полягає в тому, що перші повертаються за сонцем, а це в свою чергу збільшує генерацію електроенергії на 30-40 % , що відповідно відображається на доходах по «Зеленого тарифу».
  • Конструкція сонячного трекера дозволяє продуктивно використовувати земельну ділянку під сонячними панелями.
  • Для трекерної сонячної електростанції може використовуватись менша кількість сонячних панелей із меншою продуктивністю.
viber 2021 08 17 17 05 33 624

Незважаючи на певні переваги поворотних конструкцій, сонячні трекери можуть встановлюватись не на всіх сонячних електростанціях, оскільки вони мають певні недоліки про які варто зважати:

  • Сонячний трекер значно підвищує вартість проекту будівництва сонячної станції. Враховуючи, що система є інноваційною, то при встановленні сонячного трекера окупність сонячної станції буде більшою;
  • Конструкція сонячного трекера є ускладненою в порівнянні із статичними сонячними системами, тому для нього необхідний обов’язковий щорічний техогляд із можливою заміною дрібних деталей установки, які під час постійної експлуатації можуть виходити з ладу. У вартість проекту ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно закладати планове сервісне обслуговування;

Особливість конструкції сонячного трекера вимагає детального прорахунку вітрових навантажень у конкретному регіоні. «Парусність» конструкції може критично впливати на безпеку роботи сонячної станції.

viber 2021 08 17 17 05 22 308

Замість висновку

Сонячний трекер здатний підвищити продуктивність сонячних панелей на 30-40 %, при цьому ця система має своє плюси та мінуси. Найбільш точну відповідь на скільки раціональним та економічно вигідним є застосування технологічних новацій в конкретному будівництві сонячної станції є розробка проекту. Відповідальний проект – це відповідь на конкретні важливі запитання інвестора: «Якою буде вартість будівництва?», «Скільки сонячна станція буде виробляти електроенергії на рік?», «За скільки часу окупиться трекерна система?», «Який дохід сонячна станція на трекері принесе власнику?».

Щоб дізнатися детальнішу інформацію, що необхідно при встановленні сонячної станції на трекерах, яка забезпечуватиме власні потреби в електроенергії та зароблятиме додаткові гроші, звертайтесь до спеціалістів Solar System за телефонами:

+38 068 704 41 15

+38 067 363 02 77

Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню