сонячні панелі

Як працюють двосторонні сонячні панелі (Bifacial)?

Коли майбутній власник сонячної електростанції намагаєтеся вибрати правильну сонячну панель для свого проекту, її ефективність є однією із ключових характеристик. Один з нових способів підвищення ефективності сонячних панелей є використання двосторонніх сонячних панелей.

Двосторонні сонячні панелі виготовляються з фотоелементів, які поглинають сонячне проміння, як з лицьової, так і з тильної сторони і перетворюють енергію Сонця в електроенергію з обох сторін. Як правило, ефективність перетворення сонячного випромінювання на лицьовій стороні такої панелі на кілька відсотків вище, ніж на тильній стороні і досягає значення 19%. Ефективність сонячної панелі з тильного боку – 14-15%. У певних випадках такі панелі дозволяють отримати надбавку до вироблення електроенергії від 10 до 50 відсотків по відношенню до традиційних односторонніх сонячних панелей.

Кількість додаткової енергії, яку можна отримати при використанні двосторонніх панелей залежить від кількості додаткового сонячного випромінювання, яке буде потрапляти на тильну сторону панелі.

сонячні панелі

Як влаштовані двосторонні сонячні панелі?

Ось схема того, як влаштована звичайна двостороння сонячна панель:

випромінювання

Варіанти застосування двосторонніх сонячних панелей

Деякі сонячні системи спроектовані таким чином, що застосування двосторонніх сонячних панелей може принести відчутну вигоду.

панелі двосторонні

Саме тому деякі конструкції спроектовані таким чином, що сонячні панелі встановлюються під кутом 90˚, наприклад, у вигляді огорожі. У такому випадку використання двосторонніх сонячних елементів може підвищити ефективність вироблення енергії до 50%.

Збільшення вироблення електроенергії відбувається за рахунок:

– потрапляння прямих сонячних променів на обидві сторони панелі в різний час дня;

– кількість «відбитих» сонячних променів потрапляє рівномірно як на лицьову, так і на тильну сторони панелі;

Таке застосування двосторонніх сонячних панелей є найбільш ефективним.

сонячні панелі1

Двосторонні сонячні панелі так само можуть бути застосовані в якості фасаду сучасних будівель. Завдяки прозорій структурі частину енергії, яка потрапляє в приміщення може відображатися на тильну сторону сонячної панелі. Так само внутрішнє освітлення, потрапляючи на панель в темний час доби, може перетворюватися в фотоелектричній системі. Даний варіант застосування двосторонніх сонячних панелей менш ефективний і здатний досягти збільшення у виробленні електроенергії до 25%. Це метод можна застосовувати для великих торгових центрів з фасадом орієнтованим на південну сторону.

сонячні панелі2

Застосування двосторонніх сонячних панелей для домашньої сонячної електростанції при монтажі панелей на даху є малоефективним. Оскільки, монтаж сонячних панелей на даху не передбачає відбиття сонячних променів з тильної сторони панелі.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію про двосторонні сонячні панелі та підібрати комплект двосторонніх сонячних панелей для своєї сонячної станції, звертайтесь до спеціалістів Solar System за телефонами:

+38 068 704 41 15

+38 067 363 02 77

Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню