Що зміниться для кожного користувача електричної енергії з 1 січня 2019 року?

Що зміниться для кожного користувача електричної енергії з 1 січня 2019 року?

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» з 01 січня 2019 року в Україні розпочалася фінальна стадія глобальної реформи енергоринку. Так в кожній області енергопостачальна компанія («обленерго») трансформується в Оператора систем розподілу. Глобально компанії («обленерго») і далі будуть відповідати за якість і надійність електрозабезпечення, експлуатувати і ремонтувати лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти, здійснювати підключення до електромереж і відключення від них. Поставками ж електроенергії (продаж електричної енергії) споживачам будуть займатися енергопостачальні компанії.

У зв’язку зі зміною статусу і функцій у всіх  «обленерго» проводяться кампанії з укладання нових договорів зі споживачами – на надання послуг з розподілу електричної енергії. Ця процедура максимально спрощена – споживачеві досить підписати Заяву на приєднання до умов Договору, який є публічним, і передати його в енергокомпанії будь-яким зручним для них способом.

На практиці всім абонентам поштою разом з рахунками за електроенергію за листопад – грудень вже почали приходити бланки таких заяв. Зустрічний крок абонента – підписати заяву і відправити поштою, або особисто занести у вікно довідок абонентської служби РЕМу, який їх обслуговує.

Якщо в силу будь-яких причин споживач не зробить цього до 01 січня, відповідно до спрощеної процедурою затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики та комунальних послуг, він все одно буде вважатися таким, що приєднався до умов Договору на надання послуг з розподілу електроенергії, якщо продовжить її споживати і оплачувати.

Для населення з 1 січня фактично нічого не зміниться. Побутовому споживачеві треба буде оплачувати тільки один рахунок, виставлений Постачальником універсальних послуг. Постачальник з отриманих від населення коштів буде перераховувати кошти для компанії що транспортувала е.е  за розподіл. Сам тариф для населення, поки що, залишається без змін.

Меню