Сонячна станція максимальної потужності на наземній конструкції

Хактеристика об’єкта:

приватне домогосподарство

Дата реалізації проекту:

березень 2019 р.

Місце розташування:

Рівненська область, Володимирецький район

Опис проекту:

Якщо ви, хоч раз задумувалися над питанням вкладення коштів у «сонячний бізнес», 100 % у Вас виникало просте і дуже зрозуміле запитання – чи безпечно вкласти кошти в сонячну електростанцію під Зелений тариф? Чи не станеться так, що гроші будуть витрачені на купівлю сонячних панелей, інвертора, оплату послуг по підвищенню потужності, а вже через рік спеціальні умови підтримки сонячних інвесторів відмінять? Особливо актуальним питанням стає, ще й в період зміни влади (виборів), а саме таким і є 2019 рік.

На 99% відповідь на це запитання лежить в площині законодавчого регулювання захисту прав сонячних інвесторів. Основними нормативними документами із затвердженням поняття «ЗЕЛЕНИЙ» тариф є:

Закон України «Про ринок електричної енергії» http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2019-19

Постанова НКРЕКП № 170 від 27.02.2014 року «Про затвердження Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств»

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0539-14

Які основні гарантії можна виділити для власника будинка, який готовий інвестувати кошти в мережеву сонячну електростанцію:

  • Умови дії Зеленого тарифу прописані до 2030 року в ЗАКОНІ
  • Виплати прив’язані до курсу Євро та коригуються НКРЕКП кожного кварталу
  • Кошти надходять на розрахунковий рахунок кожного місяця. Енергопостачальна компанія самостійно здійснює всі необхідні відрахування податків та зборів.

Розглянувши всі перераховані аргументи наш клієнт, який ще у вересні 2018 року запустив першу чергу будівництва сонячної електростанції, вирішив продовжити масштабування проекту. Інвестиції в домашню електростанцію він розглядає як гарантований, достойний пасивний дохід при виході на пенсію.

В рамках  реалізації  чергового сонячного проекту, нашою командою, було встановлено власний рекорд, а саме виконано монтаж панелей на найдовшій наземній  конструкції . Загальна довжина  наземної конструкції  склала 55 метрів.

Характеристики встановленого обладнання:

Полікристалічні сонячні панелі – Amerisolar AS-6P30 280W 5BB;

Мережевий інвертор під «Зелений тариф» – Huawei SUN 2000 33 – KTL  

Система кріплення – наземна система кріплення (чорний метал);

Щит електрозахисту змінного струму  (AC) – Schneider (Німеччина);

Кабель УФ стійкий сонячний 6 мм ТМ Kabeltec  (Німеччина).