Мережева сонячна станція 30 кВт (перша черга)

Характеристика об’єкта

приватний будинок

Дата реалізації проекту

Жовтень  2018 року

Місце розташування

Ізяславський район, Хмельницька область

Тип конструкції

Дахова конструкція

Сонячні панелі

Risen RSM60-6-280P, 280W, 5 BB – 42 шт.

Мережевий Інвертор під «Зелений тариф»

Fronius ECO 27.0-3-S

Щит електрозахисту змінного струму

AC  Schneider  (Німеччина)

Щит електрозахисту постійного струму

Eti (Словенія)

Кабель

Кабель УФ стійкий сонячний 6 мм ТМ Kabeltec  (Німеччина)

Опис проекту

Коли йдеться про побудову  мережевої сонячної станції максимальної потужності,  часто виникає питання реалізації проекту в декілька етапів. Причин може бути декілька – сезонність проведення будівельних робіт, обмеженість  фінансових ресурсів, бажання протестувати ефективність роботи сонячних панелей  в реальних умовах на невеликих потужностях.

В проекті будівництва сонячної станції під «Зелений тариф» потужністю 30 кіловат, на першому етапі власник вирішив розташувати сонячні батареї на даху житлового будинку.  При цьому, провівши комп’ютерне моделювання розкладки сонячних панелей, для замовника було запропоновано формат розташування з максимальним використанням площі південного скату даху. Принципово важливо на підготовчому етапі передбачити придбання  інвертора потужністю, яка відповідатиме потужності всіх черг будівництва.

Для довідки – розрахунок максимально можливої потужності сонячної станції на даху здійснюється за наступним алгоритмом:

Площа однієї полікристалічної  сонячної панелі потужністю  270-290 Вт (в даному проекті Risen RSM60-6-280P, 280W, 5 BB ) складає 1,7 м.кв. Знаючи ефективну площу даху, її необхідно поділити на площу однієї сонячної панелі – ми отримаємо кількість панелей. Тепер цю кількість множимо на потужність однієї панелі – отримуємо максимальну потужність. Слід також враховувати ряд важливих факторів: уникати розташування сонячних панелей на ділянках покрівлі які протягом 30% часу світлового дня затінені, не брати до розрахунку площі комунікацій на даху.

Наступні черги будівництва сонячної станції плануються на наземних конструкціях.

Розрахункові показники  генерації  для мережевої  сонячної станції в Хмельницькій області номінальною потужністю 11,2 кВт (розрахунок для 1-ої черги  будівництва)

Річна генерація  –  13,44 МВт * годин

Фінансовий результат –  2250 дол. США на рік (без врахування витрат на покриття власного енергоспоживання )

Строк окупності  – 4,9 років