Гібридна сонячна електростанція

Характеристика об’єкта

приватний будинок

Дата реалізації проекту

Жовтень 2018 року

Місце розташування

м. Рівне, Рівненська область

Тип конструкції

Система кріплення для металочерепиці (алюмінієвий профіль)

Сонячні панелі

Amerisolar AS-6P30 280W 4BB – 40 шт.

Мережевий інвертор під «Зелений тариф»

Huawei SUN2000-20KTL (Китай)

Автономний інвертор

SOLAR EXPERT MPPT 5048

Щит електрозахисту змінного струму

AC  Schneider  (Німеччина)

Кабель

Кабель 6 мм

Опис проекту

Переобладнати приватний будинок під автономне сонячне енергоживлення, забезпечивши надійне та безперебійне постачання електричної енергії мрія багатьох. Ще більш вигідно виглядає рішення продажів надлишків сонячної енергії в момент повного покриття внутрішнього енергоспоживання за рахунок роботи сонячної станції. Саме проект «Гібридна сонячна електростанція», реалізований нашою командою в жовтні 2018 року, дав відповіді на складні технічні, юридичні та фінансові питання. Почнемо з теорії – основна відмінність гібридної сонячної станції від мережевої або автономної сонячної станції полягає у розширених технічних можливостях. Так гібридна сонячна система дозволяє згенеровану сонячними панелями енергію використовувати в двох напрямках: 1. Для продажу за Зеленим тарифом 2. Для безперебійного забезпечення енергоживлення у випадку аварійного вимкнення. Класично система працює за наступним алгоритмом – протягом дня енергія від сонячних батарей напряму забезпечує живлення електрообладнання, заряджає акумуляторні батареї (АКБ), надлишки продає в загальні електромережі. Вночі енергію віддають АКБ, або необхідний об’єм докуповується на загальних умовах з мережі. Таке комплексне рішення ідеально підходить, якщо в районі проживання у вас є проблеми з якістю енергомережі, часто відбуваються аварійні відключення, а також у випадках якщо у будинку стоїть вартісна кліматична чи побутова техніка. В даному проекті власник стикнувся з тим, що будинок розташований в «молодому» мікрорайоні приватної забудови, де часто приєднують нових абонентів, а відповідно е.е. немає від 4 до 6 годин.
Технічно рішення гібридної СЕС було реалізовано через монтаж двох сонячних перетворювачів – мережевого інвертора Huawei SUN2000-20KTL та автономного інвертора SOLAR EXPERT MPPT 5048.
Планові показники генерації для мережевої сонячної станції розташованої в межах Західної України номінальною потужністю 11 кВт (розрахунок для 1-ої черги будівництва, встановлено 40 сонячних батарей номінальною потужністю 280 Ватт).
Річна генерація – 13104 кВт * годин
Фінансовий результат – 2178 дол. США на рік
Строк окупності – 5,5 років