,
Для приватних домогосподарств починаючи з 2017 року і до 2030 року держава (через місцеву енергопостачальну кампанію) буде купувати згенеровану електроенергію по €0.17 за кВт/год. за станції збудовані до 31.12.2019 року. Далі тариф знижується. Станом на січень 2018 року чистий дохід в гривневому еквіваленті становить – 4,72 грн за кВт/год. Тариф зберігається до 2030 року. Для прикладу, СЕС потужністю 10 кВт за один рік виробить близько 12 000 кВт⋅год. Виробіток помножити на тариф €0.17 і відняти податки/комісію (сумарно 19,5%), то дохід за рік становитиме близько € 2000. Це при умові, якщо ви зовсім не будете споживати ел.енергію для будинку.
До їх переліку входять: Заява на зелений тариф – оригінал; Однолінійна схема приєднання – оригінал; Паспорти на панелі, інвертор – оригінал; Договір та техумови на користування електроенергією – копія; Паспорт власника, код – копія; Документ про відкритий рахунок в банку (Реквізити рахунку); Сертифікати на обладнання – на панелі, інвертор.
Панелі є монокристалічні та полікристалічні, монокристали – це продукт первинної обробки кремнію, полікристали – вторинної. Рахується, що монокристалічні краще працюють і мають кращий ККД, але дорожчі на 20-30%. Виробники сонячних фотомодулів розташовуються переважно в Китаї (дешева робоча сила, шкідливе виробництво). Найбільшими світовими лідерами є TrinaSolar, JaSolar, JinkoSolar, LongiSolar. Найпростіша рекокомендація для вибору якісної сонячної панелі – не купуйте найдешевше, звертайте увагу на гарантію та виробника. Є класи панелей – купуйте класу Tier1.
На першому етапі, варто дізнатися яка виділена потужність енергопостачання для Вашого будинку (інформація міститься в договорі або в базі Обленерго), якщо такий показник не відповідає потужності майбутнього інвертора СЕС то слід відвідати енергокомпанію з питанням підвищення потужності. В подальшому це приведе до зміни технічних умов приєднання будинку. На нашому сайті є калькулятор розрахунку вартості підвищення потужності. Наступний крок - знайти нас або іншу монтажну організацію і визначити можливості по монтажу СЕС.
Гарантія на монтажні роботи – 2 роки, на сонячні панелі – не менше 5 років (деякі виробники надають десятирічну гарантію). На виробіток 80% від номіналу потужності, виробники сонячних панелей надають гарантію - 25 років; на інвертори – від 2 до 7 років.
На території західної частини Україні, можна розраховувати на річний результат по генерації від СЕС в розмірі 1200 кВт на 1 кВт встановленої потужності. Тобто станція на 10 кВт, розміщена в Житомирській, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Хмельницькій областях в рік згенерує близько 12 000 кВт сонячної електроенергії. Детально це залежить від місця розташування та кута нахилу. Взимку генерація сонячних панелей падає в 5-10 разів. Сонячна електростанція потужністю 10 кВт в травні згенерує 1650 кВт а в грудні - 130-140 кВт. Найкращими місяцями для генерації сонячних панелей є весняно - літні місяці, пік припадає на травень. Зимою потужність випромінювання сонця (інсоляції) приблизно в 7 разів нижче, ніж у весняно-літній період, у стільки ж разів менше надходження енергії від сонячних батарей.
Розрахунок «на серветці» - 1 кВт “під ключ” коштує від $1000. (принципово на кінцеву суму впливає якість комплектуючих - Китай чи Європа та місце розташування - дах або окремо стояча конструкція). Будівництво СЕС потужністю 30 кВт (це максимально дозволена потужність для приватних домогосподарств), дозволить зменшити вартість до $930 за 1 кВт. загалом близько $27 тис. В цю вартість буде входити обладнання, монтаж та запуск станції, а також допомога в оформленні “зеленого” тарифу. Додаткові обов’язкові витрати - оплата підвищення потужності та лічильник. За трифазний двонаправлений лічильник доведеться заплатити 20 000 грн., вартість однофазного лічильника - 7000 грн. Плата за підвищення потужності – на нашому сайт є калькулятор від НКРЕКП. Для розрахунку, в середньому слід брати за один кВт біля 1500 грн. Якщо вам потрібна Гібридна СЕС (з акумуляторами, для безперебійного енергопостачання), то до вартості потрібно додати ще мінімум 3-4 тис у.о. (це за акумулятори ємністю біля 10 кВт/год і доплата за гібридний інвертор).