потужності

Оптимізатор потужності сонячних панелей: принципи роботи та переваги використання

З року в рік на ринку спеціалізованого обладнання для сонячних станцій, з’являється нові пристрої, яке покращують генерацію енергії Сонця та є більш зручнішими у використанні. Прикладом такого пристрою, який оптимізує генерацію енергії сонячними панелями є оптимізатор потужності.

Оптимізатори потужності – це електронні пристрої, які встановлюються на сонячні панелі і покращують процес генерації енергії. Сонячні панелі із вбудованими оптимізаторами потужності ще називають смарт-модулями.

Використання оптимізаторів потужності дозволяє власнику сонячної станції досягнути до 20% більш продуктивної генерації енергії Сонця. Особливо такі оптимізатори потужності є актуальними на об’єктах, де часто у зв’язку із частковим затіненням відбувається нерівномірність напруги на сонячних панелях.

Чому варто встановлювати оптимізатори потужності на сонячні панелі електростанції?

Нерівномірність напруги, про яку ми згадували вище, може виникати не тільки при частковому затіненні сонячної панелі, але також через наступні фактори:

  • Допустима похибка нерівномірності напруги в сонячних панелях. Варто визнати, кожен виробник сонячних панелей вказує свою похибку нерівномірності напруги в сонячній панелі. Загалом на сьогодні в нових сонячних панелях такий показник складає 3-7%.
  • Старіння сонячних панелей під час постійної завантаженості. Після 5 років постійної експлуатації сонячних панелей варто провести їх діагностику.
  • Часткове забруднення деяких ділянок сонячних панелей, що призводить до нерівномірності напруги і перенагрівання сонячних панелей.
  • Переломлення сонячних променів від фасадів скляних будівель неподалік на окремі ділянки сонячної електростанції.

Як працює оптимізатор потужності сонячних панелей?

Оптимізатор потужності здійснює пошук максимальної точки потужності на рівні окремої сонячної панелі. Сам принцип роботи оптимізатора може відрізнятись залежно від виробника. Для прикладу, якщо на сонячній панелі виникає тимчасова тінь, то кількість струму, який зможе згенерувати сонячна панель буде меншою. Якщо врахувати, що сонячна панель з’єднана послідовно з іншими панелями, падіння струму в затіненій панелі призведе до падіння струму у всьому ланцюзі сонячних панелей. Оптимізатор потужності відповідно ці точки максимальної потужності відстежує незалежно на кожній панелі окремо та не дозволяє, щоб відбувалось падіння згенерованого струму загалом у всій сонячній станції.

потужності1

Таким чином застосування оптимізаторів для сонячних панелей може сприяти підвищенню вироблення електроенергії всієї сонячної станції в незалежності від застосовуваного інвертора.

Приклад проекту, де сонячні оптимізатори мають бути обов’язково використані, так як всі поверхні різнонаправлені та мають різний кут затінення.

без назви

Щоб дізнатися детальнішу інформацію про оптимізатор потужності для сонячних панелей у спеціалістів Solar System, а також отримати пропозицію та індивідуальний проект своєї сонячної станції, звертайтесь за телефонами:

+38 068 704 41 15

+38 067 363 02 77

Офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню