будинку

Ростуть тарифи: де взяти гроші на опалення будинку?

З наближенням опалювального сезону в Україні все гостріше постає питання вартості опалення, в тому числі і за допомогою електроенергії.

Нові тарифи на опалення мотивують людей шукати альтернативні варіанти опалення для власного будинку. Із розвитком сонячної енергетики в Україні цілком логічним потає питання: «Чи можна забезпечити опалення для власного будинку використовуючи сонячні технології?»

Класична модель ринкової економіки – якщо є потреба, відповідно буде запропоноване і рішення. На ринку інженерного обладнання все частіше почали з’являтися пропозиції щодо опалення будинку, за допомогою сонячних панелей. В статті коротко, відповімо на технічний та економічний реалізм «безкоштовної» енергії від Сонця.

Чи може сонячне обладнання забезпечити повноцінне опалення будинку?

  • Географія та Клімат. Для того аби сонячна електростанція могла забезпечити повноцінну роботу в опаленні будинку необхідно, щоб в рік припадало орієнтовно 305 сонячних днів та середня зимова температура повітря складала +8 – +10 градусів з мінімальною кількістю днів з температурою нижче 0 градусів. Географічно такі погодні умови притаманні середземноморським країнам на зразок Греції або Чорногорії.
  • Технічні можливості. Фотоелектричні модулі – сонячні панелі – напівпровідниковий пристрій, який здійснює перетворення сонячної енергії в постійний електричний струм. Так це складне визначення з вікіпедії, але суть одна – сонячна панель виробляє електричний струм, а не тепло. Кількість згенерованої енергії напряму залежить від сонячної активності.

Конкретний приклад продуктивності сонячної станції потужністю 30 кВт, що розташована в Житомирській області.

обл

В грудні 2020 року сонячна станція виробила – 800 кВт*год

В серпні 2021 року сонячна станція виробила – 6500 кВт*год

Просто уявімо середньостатистичний будинок:

  • загальною площею 150 м.кв.,
  • утеплений,
  • власник адекватна людина і точно відслідковує чи закриті двері вікна
  • тип електроплавлення.

Оптимістичним прогноз для опалення такого будинку потрібно буде витратити 3000 кВт*год

Об’єктивно, що 800 кВт*год , які видасть сонячна станція (площа від 160 м.кв.) є мізерним показником.

  • Економічне + технології питання. За математичною логікою з прикладу наведеного вище, для опалення такого будинку потрібна сонячна станція потужність 112 кіловат.  Для розуміння площа такої СЕС становитиме не менше 450 м.кв. Вартість такої станції, в цінах осені 2021 року, становитиме не менше  72 000 дол. США.  Термін окупності – не реальний. Питання технічного характеру – сонячна станція генерує електрику лише день.  В  запропонованому розрахунку СЕС акумулятори не передбачені.   Висновок систему потрібно додатково укомплектовувати вартісними елементами, які ще  збільшать термін окупності.

two story home with solar panels slider 1392x783 1

Виходячи із вихідних даних наведених вище, компанія «SOLAR SYSTEM» НЕ РЕКОМЕНДУЄ використовувати сонячне обладнання для опалення будинку у зв’язку з тим, що це технологічно не можливо та не обґрунтовано економічно.

Де тоді взяти гроші на опалення будинку і як можливо використати механізм Зеленого тарифу?

При всіх актуальних  економічних умовах,  будівництво сонячної електростанції по умовам Зеленого тарифу є хорощою інвестицією для заробітку коштів та економії на електроенергії.

Що це означає?

Ви встановлюєте в приватному будинку або на його території сонячну електростанцію і укладаєте договір з державою, за яким вона зобов’язана купувати у Вас надлишок виробленої електроенергії у 4-5 разів дорожче тарифів на споживання. Таким чином, встановивши свою сонячну електростанцію Ви отримуєте прибуток до 6500$ в рік у валюті продаючи електроенергію по умовам Зеленого тарифу.

Реальний термін окупності з врахуванням всіх витрат становить 4,5 роки.

Висновок – влітку заробляйте на продажі електроенергії по Зеленому тарифу, взимку купуйте будь-який зручний вид палива від газу до вугілля.  А краще встановіть тепловий насос, але це вже зовсім інша історія…
Детальніше, як документально оформити Зелений тариф читайте ТУТ.

Чи можна взяти гроші на будівництво сонячної електростанції в кредит?

Компанія Solar System має відкриті домовленості з Ощадбанком та Укргазбанком на кредитування сонячних проектів по умовам Зеленого тарифу.

Щоб отримати детальну консультацію по встановленню сонячної електростанції та ставкам по кредитам, а також пропозицію та індивідуальний безкоштовний проект сонячної електростанції, яка буде Вам економити на витратах на опалення можна за телефоном:

+38 068 704 41 15 (viber)

Наш офіс: м. Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412.

Меню