068 704 4115
067 363 02 77

Сьогодні ми розпочинаємо цикл статей про переваги та недоліки сонячних станцій, надамо рекомендації при їх виборі

Постійне зростання цін на енергоспоживання і газ – підштовхує простих українців на пошук альтернативних видів енергії. До того ж, перевагами зеленої енергетики є її економічність і екологічність.  Серед усіх наявних на даний час рішень я впевнений, що Ви звернете увагу на вибір сонячної станціії для приватного домогосподарства. На даному етапі потрібно вирішити для яких конкретно цілей Вам необхідна сонячна електрична станція (СЕС). За призначенням СЕС поділяються на:

  • Мережеві сонячні електростанції (потужністю до 30 кВт) призначені для генерації електроенергії з подальшим її продажем державі за так званим «зеленим тарифом». (Приклад та орієнтовна вартість)
  • СЕС для економії електроенергії. В даному типі СЕС електроенергія вироблена за рахунок сонячного випромінювання частково заміщує електроенергію з мережі. Результат зменшення рахунку за електроенергію від Обленерго.
  • Автономні СЕС. Електростанції цього типу дозволять забезпечити альтернативним енергоживленням  не тільки економлять електроенергію, але і можуть зберігати її для використання в проміжки часу, коли сонячне випромінення відсутнє. (Приклад- реальний реалізований нами проект )
  1. Розрахунок потужності станції

Вибір потужності СЕС — це пошук золотої середини між Вашими бажаннями та можливостями (наявні кошти, наявна площа для розміщення сонячних батарей), яка визначається  декількома основними правилами. З погляду власника є питання естетики та функціональності, з погляду менеджера з продажу тут є лише одна проблема фінансові можливості власника, з погляду відповідального монтажника зручності монтажа та досягнення максимальної продуктивності.

Якщо серйозно існує три підходи в розрахунку потужності сон станції для конкретного домоволодіння

  • Фінансово енергетичний

Припустимо що приватне домоволодіння в місяць споживає 700 квт/год., в рік відповідно 8400 . Сонячна станція потужністю 10 кВт. зможе згенерувати близько 12000 квт/год. Таким чином по ставці “зеленого тарифу” буде реалізовано 3600 квт/год, І якщо дивитися на точку окупності проекту вона перевалить за 12 років. Тому в такому випадку варто розглядати сонячну станцію потужністю від 15 кВт.

  • Проектно будівельний

В основу розрахунки береться фізичні розміри місця можливого розташування сонячної станції. необхідна  площа для розміщення  1 кВт фотоелектричних модулів на скатному даху становить 6,5 м.кв. на плоскому даху 13 м.кв. Для прикладу візьмемо похилий дах розміром 10 м * 20м  Загальна площа становить 200 м.кв

  • Договірний

Договором з обленерго визначається потужність підключення до енергомережі В кожному конкретному випадку цей показник індивідуальний. Хтось на етапі будівництва заплатив зайву тисячу і  має 10 квт, підключивши електокотла 15 -25  квт, в більшості домогосподарств 5 квт.  В результаті, якщо власник забажає встановити станцію потужністю 10 квт/год, а потужність підключення становить 5 квт, за додаткових 5 кВт доведеться сплатити Обленерго.

  1. Розрахунок продуктивності СЕС

Економіка та енергетика

Спочатку про арифметику розрахунку доходу від зеленого тарифу.  Помилковим є думка, що вся вироблена Вашою електростанцією е.е. буде придбано ДП Енернгоринок за ставкою Зеленого тарифу. Нюанас в наступному – від згенерованої енергії віднімається власне енергоспоживання. Для прикладу:

Чиста вартість 1 кВт за «зеленим тарифом» (станом на 01.07.2017 р.)  становить – 5,29 грн. – 19,5% податки = 4,25 грн, в Євро – 0,145 євроцента.(курс 29,3)  Сонячна станція потужністю 10 квт/год, в межах Західної України, за місяць  може згенерувати приблизно 920  кВт/год, з них близько 300 кВт підуть для власних потреб, 620 кВт в мережу.

Генерація СЕС за рік становитиме 11000 кВт/год. 7400 кВт/год буде реалізовано по “Зеленому тарифу”.7400 кВт*0,145 євроцента =1073 Євро в рік + економія коштів, які ми мали б сплатити Обленерго за е.е.

Підрахуємо вартість е.е., вироблену для власних потреб в цінах 2017 року (узагальнена вартість 1 кВт/год – 1.20 грн.) 300 кВт власного споживання*12 місяців*1,2грн. = 4320 грн. що дорівнює 147 Євро (СЕС заробить для будинку і Ви не заплатите  за них для Обленерго )

Всього в рік СЕС заробить 1073+147= 1220 Євро

Як залежить продуктивність роботи сонячної станції залежно від пори року та регіону розташування

В Україні виділяють 4 основних зони сонячного випромінювання. В південних регіонах сонячної інсоляції більше на півночі менше.  В нашому Волинському регіоні середня річна кількість годин сонячного сяйва становить близько 1800-1900 годин. Кількість сонячного світла (інсоляції), що припадає на 1 кв.м, становить близько 1235 Вт на годину, такий показниук є дволі суттевим оскільки наприклад в Німеччині, яка є європейським лідером сонячної енергетики такий показник становить близько 800 Вт на годину.  Точне значення для обраної точки можна дізнатися на сайті NASA https://eosweb.larc.nasa.gov/cgi-bin/sse/grid.cgi

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *