сонячна станція для мисливців

Автономна сонячна електростанція: забезпечення електроенергією мисливського будинку

 

В Україні все більше гостро стоїть питання забезпечення власної незалежності в енергопостачанні із використання енергії Сонця.  

Сонячні електростанції, які працюють в якості безперебійного або резервного джерела енергії називаються автономними. Вони є незамінними за двох обставин:

  1. Коли відсутня централізована енергомережа
  2. У випадку постійних перебоїв з енергопостачанням.

Компанія Solar System представляє серію публікацій про можливості автономних сонячних електростанцій у різних сферах нашого життя.

У першій нашій публікації ми обрали рішення із встановлення автономної  сонячної електростанції для мисливців або любителів активного відпочинку у яких є заміські будинки, бесідки або невеликий дачний будинок. За умовою нашої «легенди» – будинок взагалі немає приєднання до електромережі, використовується сезонно і основне енергоспоживання припадає на вечірній та нічній період доби («здобич» на мангалі і саме час для вечірніх посиденьок).

мисливський будинок

Які комплектуючі використовуються для автономних сонячних електростанцій?

Обов’язковими елементами  автономної сонячної електростанції для забезпечення енергопостачання для мисливського будинку є чотири базових компоненти – сонячні панелі, контролер заряду, група акумуляторів та інвертор.

  1. Сонячні панелі є основним генератором енергії, яка в системі розподіляється в двох напрямках
  • Зарядження акумуляторних батарей
  • Забезпечення роботи енергоприладів
  1. Контролер заряду – відповідальний за рівномірний та правильний заряд/розряд акумуляторів. В сучасних інверторах така функція відразу може бути закладена в інверторі.
  2. Акумуляторні батареї – накопичують згенеровану електроенергію від сонячних панелей та надають можливість користування електроенергією в нічний час.
  3. Інвертор відіграє важливу роль у перетворенні постійної напруги від акумуляторних батарей у змінну 220 В з частотою 50 Гц.

Для визначення необхідної потужності інвертора необхідно визначити загальну потужність усіх пристроїв, які планується вмикати одночасно. Обираючи необхідний інвертор та контролер заряду потрібно враховувати збільшення потужності сонячних панелей та акумуляторних батарей.

Чому ТАК – збільшити потужність батарей можливо, а от інвертор та контролер технічно можуть бути до цього неготові, тому обирати ці пристрої бажано з запасом потужності.

Принцип роботи автономної сонячної електростанції полягає в тому, що електроенергія, що виробляється виходить з сонячних панелей, на контролер заряду, який її регулює до оптимального рівня. Наступний етап – після повної зарядки АКБ, енергія використовується для побутових потреб. В цей момент головним пристроєм системи стає інвертор, який дає можливість отримати в розетці гарантованих 220 Вольт.

Що може піти НЕ ТАК?

Найбільшим викликом системи автономного енергозабезпечення є продуктивність в осіньо-зимомий період. Основна умова – це низький рівень сонячної інсоляції, якщо простіше – день короткий, а сонце по небосхилу рухається під малим кутом. Наслідок – при інтенсивному використанні енергії з АКБ на повну – на наступний день, за умови пасмурної погоди, снігопаду і т.д., система зупиниться зі статусом «LOW Batery». Є два шляхи, як можна звести до мінімуму випадки, коли система взагалі не буде працювати:

  1. Передбачити резерв живлення у формі дизель/бензо генератора
  2. При проектуванні автономної сонячної станції передбачити подвійний резерв по АКБ і НАЙГОЛОВНІШЕ відповідально ставитися до рівня заряду акумуляторів. Тобто дійсно слідкувати, які прилади підключені і адекватно оцінюванити можливості системи.

Схема роботи автономної сонячної станції

Чи варто встановлювати автономні сонячні станції?

Основною перевагою автономної сонячної електростанції, перш за все, називають її безпеку для навколишнього середовища і користувачів, висока технологічна функціональність, простота та доступність у встановленні та практичність технічного обслуговування, яке не потребує великих затрат часу та фінансів. Крім цього, встановлення автономної сонячної енергосистеми дає абсолютну автономність та незалежність. Використання даної системи забезпечує безперебійну роботу усіх необхідних електроприладів користувача.

При правильно поставленому технічному завданню, систему можна без проблем масштабувати, абсолютно реальними прикладами є проекти, коли на першому етапі система будується під забезпечення однофазних споживачів, а в подальшому модернізується у трьох фазну систему.

Як висновок, автономна сонячна електростанція є доступною та надійною системою безперебійного живлення, яка має значну кількість переваг та стане в нагоді для енергопостачання віддалених об’єктів.

автономна станція бесідка

Для того, щоб дізнатися детальнішу інформацію, про можливості монтажу автономної сонячної станції у спеціалістів Solar System, а також отримати пропозицію та індивідуальний проект своєї сонячної станції звертайтесь за телефоном 👇

📲 +38 068 704 41 15

📍 м.Рівне, вул. Кавказька 3, офіс 412

Меню