П'ять практичних рекомендацій використання сонячних батарей

П’ять практичних рекомендацій використання сонячних батарей

Переобладнати приватний будинок чи квартиру на автономне енергопостачання мрія багатьох відповідальних власників. Нижче наведемо приклади класичних завдань, які ставляться перед системами альтернативного енергопостачання з використанням енергії сонця, а також практичні поради до їх вирішення.

Опалення будинку без газу та електрики

1 opalennya bez gazu ta elektryky 300x199
Наприклад, ви хочете максимально економити на газі, або взагалі відмовитися від його використання при опаленні будинку. Реальний запит на FB – «перейду на електроопалення, поставлю сонячні панелі, підключу до них електрокотел» – абсолютно не життездатний. Причина проста – зимою потужність випромінювання сонця (інсоляції) приблизно в 7 разів нижче, ніж у весняно-літній період, у стільки ж разів менше надходження енергії від сонячних батарей. Якщо хочете перейти на електроопалення, встановіть електричний котел та багатотарифний лічильник електроенергії.

Для будинку з електрокотлом, щоб зменшити річні витрати на електрику, варто встановити сонячні батареї і оформити «зелений» тариф на продаж надлишків сонячної енергії в мережу. В результаті, вийде збалансована енергосистема – підвищене споживання електроенергії в опалювальний період компенсується спеціальним тарифом. А починаючи з березня по жовтень, за надлишок проданої енергії по «зеленому» тарифу, отримуємо реальний дохід.

Раціональне використання геліоколекторів для нагріву води

2 yak vybraty geliokolektor

6 Robota geliosystemy zymoyu 300x225
2 yak vybraty geliokolektor
А яку систему можна використовувати для підігріву води? Як економити газ, менше залучати до роботи твердопаливний або газовий котел? На період весна-літо завдання вирішується установкою геліоколекторів. Зимою воду потрібно гріти іншим джерелом, наприклад, за допомогою додаткового контуру буферної ємності твердопаливного котла.
З використанням геліоколекторів пов’язаний інший міф, коли клієнти розраховують отримати часткове заміщення використання газу/дров в системі опалення за рахунок сонячної енергії – «встановлю багато геліоколекторів, щоб взимку заміняли роботу котла». В деякі зимові сонячні дні, від великої геліо системи буде відчутна віддача, теплоносій в системі опалення частково підігріє, але що з нею робити в неопалювальний сезон? Сонячна установка для забезпечення гарячого водопостачання, за умови достатньої кількості сонячної енергії, але відсутності відбору води, буде закипати, йти в стагнацію, що з часом призведе до негативних наслідків. Правильне рішення – геліосистема повинна бути розрахована під потреби в гарячій воді у весняно – літній сезон, без надлишків або передбачена система зкидання надлишкової теплової енергії, наприклад басейн.

Сонячні батареї для економії електроенергії

3 Sonyachni batareyi dlya ekonomiyi

4 Elektroopalennya ta zelenyj taryf
3 Sonyachni batareyi dlya ekonomiyi
Найпоширеніший запит – «хочу поставити сонячні батареї, щоб економити електроенергію або взагалі відмовитися від послуг Обленерго». Риторичне питання – економити в порівнянні з чим? Поки що електроенергія з мережі значно дешевша за вартістю енергії від сонячних батарей. Найдешевша енергія для населення, станом на 01.12.2017 р., можлива за ціною 0,45 грн. за кВт/год (Умови – житловий будинок обладнаний у встановленому порядку електроопалювальними установками, двозонний тариф, користування з 23-ї до 7-ї години ).

Відповідно, щоб отримати економію електроенергії за рахунок сонячних батарей, треба не заміщувати мережеву енергію сонячною, а продавати останню за більш високим «зеленим» тарифом. (Ставка станом на станом на 01.12.2017 року – 5,62 грн. за кВт/год). Тоді і буде досягнутий фінансовий результат, докладніше про Зелений тариф.

Акумулятори для безперебійного живлення

5 AKB dlya bezperebijnogo zhyvlennya
Наприклад, міф про накопичення енергії в акумуляторах з метою подальшого використання: «планую вночі, коли низький тариф, заряджатися від мережі, вдень отриману безкоштовну енергію від сонця та резерв з акумуляторів продавати за ставкою Зеленого тарифу, а коли високий тариф (вранці і ввечері), буду працювати від АКБ”. Таке рішення не може розглядатись з точки зору витрат за кВт/год е.е., оскільки вартість енергії, при використанні акумуляторних батарей, виходить дуже дорогою.

Проте є десятки випадків, коли без акумулювання електроенергії не можливе комфортне та безпечне проживання. Наприклад, на лінії електропередач сталася аварія, і що робити? Сонячна електростанція під «зелений тариф», якщо вона без акумуляторна, відразу припинить генерацію електроенергії (особливість мережевих СЕС). В наших реаліях, щоб мати стабільне енергопостачання, доводиться застосовувати накопичення енергії, що веде до значного збільшення вартості кожного кіловат-години. Альтернативу сонячної енергії, могли б становити дизель або бензогенератори, питання в зручності та безпеці користування. Розглядаючи системи безперебійного електропостачання з акумулюванням треба розуміти, що практичної економії не буде, власник платить, за комфорт та енергобезпеку. Особливістю такої системи – це точний розрахунок генеруючого обладнання, ємності акумуляторів, а найголовніше правильна експлуатація (заряд, розряд АКБ, сервіс).

Сонячні системи для сім’ї та бізнесу

7 Sonyachna elektrostantsiya Lutsk Zelenyj taryf

Найвигіднішими сонячними системами з акумулюванням будуть системи подвійного призначення, які можуть і продавати надлишки за «зеленим» тарифом , та які підтримають резервне енергопостачання при аваріях мережі.

В підсумок ми хотіли б підкреслити, що кожне з вищеперерахованих завдань вимагає точного розрахунку, якісної підготовки проекту та професійного виконання.

Скористайтеся нашою блок-семою для вибору типу сонячної електростанції.
Shema8
З питання підбору і придбання конкретного обладнання звертайтесь до нас.
Використані Законодавчі документи:
ЗУ «Про електроенергетику».
Постанова «Про внесення змін до Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств».
Постанова «Про встановлення« зелених »тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств»

Меню