10 рекомендацій при виборі сонячної станції під “Зелений тариф” для приватних домоволодінь

Сьогодні ми розпочинаємо цикл статей про переваги та недоліки сонячних станцій, надамо рекомендації при їх виборі

Постійне зростання цін на енергоспоживання і газ – підштовхує простих українців на пошук альтернативних видів енергії. До того ж, перевагами зеленої енергетики є її економічність і екологічність.  Серед усіх наявних на даний час рішень я впевнений, що Ви звернете увагу на вибір сонячної станціії для приватного домогосподарства. На даному етапі потрібно вирішити для яких конкретно цілей Вам необхідна сонячна електрична станція (СЕС). За призначенням СЕС поділяються на:

  • Мережеві сонячні електростанції (потужністю до 30 кВт) призначені для генерації електроенергії з подальшим її продажем державі за так званим «зеленим тарифом». (Приклад та орієнтовна вартість)
  • СЕС для економії електроенергії. В даному типі СЕС електроенергія вироблена за рахунок сонячного випромінювання частково заміщує електроенергію з мережі. Результат зменшення рахунку за електроенергію від Обленерго.
  • Автономні СЕС. Електростанції цього типу дозволять забезпечити альтернативним енергоживленням  не тільки економлять електроенергію, але і можуть зберігати її для використання в проміжки часу, коли сонячне випромінення відсутнє. (Приклад- реальний реалізований нами проект )
  1. Розрахунок потужності станції

Вибір потужності СЕС — це пошук золотої середини між Вашими бажаннями та можливостями (наявні кошти, наявна площа для розміщення сонячних батарей), яка визначається  декількома основними правилами. З погляду власника є питання естетики та функціональності, з погляду менеджера з продажу тут є лише одна проблема фінансові можливості власника, з погляду відповідального монтажника зручності монтажа та досягнення максимальної продуктивності.

Якщо серйозно існує три підходи в розрахунку потужності сон станції для конкретного домоволодіння

  • Фінансово енергетичний

Припустимо що приватне домоволодіння в місяць споживає 700 квт/год., в рік відповідно 8400 . Сонячна станція потужністю 10 кВт. зможе згенерувати близько 12000 квт/год. Таким чином по ставці “зеленого тарифу” буде реалізовано 3600 квт/год, І якщо дивитися на точку окупності проекту вона перевалить за 12 років. Тому в такому випадку варто розглядати сонячну станцію потужністю від 15 кВт.

  • Проектно будівельний

В основу розрахунки береться фізичні розміри місця можливого розташування сонячної станції. необхідна  площа для розміщення  1 кВт фотоелектричних модулів на скатному даху становить 6,5 м.кв. на плоскому даху 13 м.кв. Для прикладу візьмемо похилий дах розміром 10 м * 20м  Загальна площа становить 200 м.кв

  • Договірний

Договором з обленерго визначається потужність підключення до енергомережі В кожному конкретному випадку цей показник індивідуальний. Хтось на етапі будівництва заплатив зайву тисячу і  має 10 квт, підключивши електокотла 15 -25  квт, в більшості домогосподарств 5 квт.  В результаті, якщо власник забажає встановити станцію потужністю 10 квт/год, а потужність підключення становить 5 квт, за додаткових 5 кВт доведеться сплатити Обленерго.

  1. Розрахунок продуктивності СЕС

Економіка та енергетика

Спочатку про арифметику розрахунку доходу від зеленого тарифу.  Помилковим є думка, що вся вироблена Вашою електростанцією е.е. буде придбано ДП Енернгоринок за ставкою Зеленого тарифу. Нюанас в наступному – від згенерованої енергії віднімається власне енергоспоживання. Для прикладу:

Чиста вартість 1 кВт за «зеленим тарифом» (станом на 01.07.2017 р.)  становить – 5,29 грн. – 19,5% податки = 4,25 грн, в Євро – 0,145 євроцента.(курс 29,3)  Сонячна станція потужністю 10 квт/год, в межах Західної України, за місяць  може згенерувати приблизно 920  кВт/год, з них близько 300 кВт підуть для власних потреб, 620 кВт в мережу.

Генерація СЕС за рік становитиме 11000 кВт/год. 7400 кВт/год буде реалізовано по “Зеленому тарифу”.7400 кВт*0,145 євроцента =1073 Євро в рік + економія коштів, які ми мали б сплатити Обленерго за е.е.

Підрахуємо вартість е.е., вироблену для власних потреб в цінах 2017 року (узагальнена вартість 1 кВт/год – 1.20 грн.) 300 кВт власного споживання*12 місяців*1,2грн. = 4320 грн. що дорівнює 147 Євро (СЕС заробить для будинку і Ви не заплатите  за них для Обленерго )

Всього в рік СЕС заробить 1073+147= 1220 Євро

Як залежить продуктивність роботи сонячної станції залежно від пори року та регіону розташування

В Україні виділяють 4 основних зони сонячного випромінювання. В південних регіонах сонячної інсоляції більше на півночі менше.  В нашому Волинському регіоні середня річна кількість годин сонячного сяйва становить близько 1800-1900 годин. Кількість сонячного світла (інсоляції), що припадає на 1 кв.м, становить близько 1235 Вт на годину, такий показниук є дволі суттевим оскільки наприклад в Німеччині, яка є європейським лідером сонячної енергетики такий показник становить близько 800 Вт на годину.  Точне значення для обраної точки можна дізнатися на сайті NASA https://eosweb.larc.nasa.gov/cgi-bin/sse/grid.cgi

Меню